Skrępowali i założyli prezerwatywę na głowę. Grożą im 3 lata więzienia

Polska
Skrępowali i założyli prezerwatywę na głowę. Grożą im 3 lata więzienia
ŹRÓDŁO: MYŚLENICE ITV
Założyli chłopcu prezerwatywę na głowę, próbowali ją podpalić. Sprawą zajmuje się prokuratura

Ofiarą jest 15-latek. Sprawcom w wieku 17 i 20 lat może grozić kara do 3 lat więzienia - informuje reporterka Polsat News Agnieszka Molęda. Na nagraniu zamieszczonym w internecie widać jak dwaj młodzi mężczyźni znęcają się nad nastoletnim kolegą. Jeden z nich przytrzymuje chłopaka, a drugi zakłada mu prezerwatywę na głowę i próbuje ją podpalić.

- Sygnał otrzymaliśmy ze strony szkoły i od internautów. Sprawcy zostali w czwartek zatrzymani. Usłyszą zarzuty zmuszania do określonego zachowania i nagrożenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Trzecia osoba, która filmowała zdarzenie do kobieta - mówił Polsat News mł. insp. Sebastian Gleń z krakowskiej policji. 

 

Nagranie ma ok. miesiąca. 8 stycznia film trafił do sieci. Widać na nim jak jeden z młodych mężczyzn krepuje ręce swojemu koledze, a w tym czasie drugi zakłada mu na głowę prezerwatywę i próbuje ją podpalić. 

 

ZOBACZ: Żona znęcała się nad mężem. Dusiła, biła metalową pałką i pchnęła nożem

 

Policja ustaliła tożsamość mężczyzn. To uczniowie myślenickiego technikum. - Dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach - mówiła reporterka Polsat News. 

 

Wideo: założyli chłopcu prezerwatywę na głowę, próbowali ją podpalić

 

  

 

Policja nie udziela szczegółowych informacji

 

"W związku z licznymi doniesieniami od osób zbulwersowanych treścią nagrania rozpowszechnionego w internecie, na którym dwóch młodych mężczyzn znęca się nad chłopcem, informujemy, że Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach podjęła czynności, które w dniu dzisiejszym doprowadziły do ustalenia wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymania sprawców" - podała policja w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Publikowali na YouTubie filmy, w których znęcali się nad dziećmi. Sąd odebrał im prawo do opieki

 

Policja nie udziale szczegółowych informacji "z uwagi na dobro trwającego postępowania przygotowawczego, w tym dobro osoby pokrzywdzonej".

msl/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie