Tragiczny pożar w Słubicach. Nie żyją dwie osoby

Polska
Tragiczny pożar w Słubicach. Nie żyją dwie osoby
Polsat News
Podczas akcji gaśniczej wewnątrz strażacy znaleźli dwa zwęglone ciała.

Dwa zwęglone ciała znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru pustostanu po byłym przedszkolu w Słubicach w Lubuskiem. Jedna osoba została z niego ewakuowana. Pożar został opanowany i trwa oddymianie budynku – poinformował rzecznik lubuskiej Straży Pożarnej Dariusz Szymura.

Zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku po przedszkolu "Pinokio" przy ul. 1 Maja w Słubicach wpłynęło do Straży Pożarnej we wtorek, o godzinie 21:41.

 

Zwęglone ciała

 

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, ogień obejmował parter, piętro i strop budynku.

 

Podczas akcji gaśniczej we wnętrzu pustostanu strażacy znaleźli dwa zwęglone ciała. Jedna osoba przebywająca w budynku została z niego ewakuowana. Nie wymagała pomocy lekarskiej.

 

WIDEO NaszeSłubice.pl: Pożar w Słubicach, nie żyją dwie osoby

 

Nieznana tożsamość ofiar

 

Jak poinformowała asp. Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, na tę chwilę nie jest znana wiek, płeć ani tożsamość osób znalezionych w pożarze.

 

- Postępowanie mające to wyjaśnić, jak również ustalić przyczynę pożaru, będzie prowadzone pod nadzorem prokuratora. Po zakończeniu działań przez strażaków zostaną przeprowadzone szczegółowe oględziny - powiedziała Jankowska.

 

Dodała, że w tym opuszczonym budynku dochodziło wcześniej do pożarów. Był on odwiedzany przez osoby postronne, w tym bezdomnych. 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie