Strzelanina w Ottawie. Jedna osoba nie żyje

Świat
Strzelanina w Ottawie. Jedna osoba nie żyje
CTV News/AP
Policja poszukuje napastnika.

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w strzelaninie w Ottawie, kilometr od budynku kanadyjskiego parlamentu. Sprawca jest poszukiwany - poinformowała policja.

"Sprawca nie został dotychczas zatrzymany, jednak śledczy uważają, że był to atak wycelowany w konkretną osobę" - zakomunikowała policja w Ottawie na swoim koncie na Twitterze. "Śledczy potwierdzili, że incydent nie ma wpływu na bezpieczeństwo narodowe" - zaznaczono.

 

Nie uważa się również, aby napastnik poszukiwał kolejnych ofiar, mimo początkowego ostrzeżenia ze strony służb ochrony parlamentu.

Policja nie ma na razie rysopisu sprawcy, wciąż zbiera informacje od świadków z okolicznych domów - powiedział inspektor Francois D'Aoust.

 

 

ZOBACZ: Francja: 28-latek z nożem zaatakował policjantów [WIDEO]

 

Zgłoszenie o strzelaninie policja dostała ok. godz. 7.30 (13.30 czasu polskiego). Trzy poważnie ranne osoby, w tym 15-letni chłopiec, zostały przewiezione do szpitala.

 

W 2014 roku uzbrojony mężczyzna zastrzelił żołnierza w pobliżu parlamentu w Ottawie. Napastnik został zabity przez ochronę budynku, a atak uznany został później za zamach terrorystyczny.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie