"Fatalna komunikacja". Macierewicz o apelu opozycji, by zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Polska
"Fatalna komunikacja". Macierewicz o apelu opozycji, by zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego
Polsat News
- Opozycja formułuje i eskaluje różnorodne żądania, od siebie nic nie dając - Antoni Macierewicz skomentował apel opozycji, by zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego

- Z jednej strony domagają się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a z drugiej strony próbują wykorzystać każdy kontakt z rządem jako element zwiększający atak - tak Antoni Macierewicz, były szef resortu obrony, skomentował apel pozycji do zwołania RBN. Dodał, że "opozycja powinna zadeklarować wsparcie dla rządu".

- Opozycja, w tak trudnej sytuacji powinna przede wszystkim zadeklarować wsparcie dla rządu i wsparcie dla działań, które stabilizują sytuację na świecie i stabilizują sytuację w kraju - przekonywał Antoni Macierewicz. 

 

ZOBACZ: "Ambasador Polski w Iraku została ewakuowana ze względów bezpieczeństwa"

 

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej w takiej sytuacji - eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie - "wszyscy powinniśmy się skupić wokół rządu i wokół prezydenta. - To jest obowiązek opozycji - mówił w rozmowie z Polsat News. 

 

WIDEO. "Opozycja formułuje i eskaluje różnorodne żądania, od siebie nic nie dając". Macierewicz o apelu opozycji

  

 

"Opozycja formułuje i eskaluje różnorodne żądania"

 

- Tymczasem opozycja formułuje i eskaluje różnorodne żądania, od siebie nic nie dając - ocenił Macierewicz. - Czekamy na rzeczywiste dowody, że opozycja jest zainteresowana wsparciem rządu, wsparciem prezydenta, wsparciem bezpieczeństwa Polski - dodał. 

 

Wojciech Dąbrowski poprosił o komentarz Antoniego Macierewicza tuż po wystąpieniu premiera Mateusz Morawiecki, który w Sejmie zaapelował do opozycji: - W sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie jestem w kontakcie z prezydentem. Monitorujemy sytuację. Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby w tej sprawie współpracowała z rządem. 

 

ZOBACZ: "Wojna może wywołać kolejny kryzys migracyjny i falę uchodźców". Zandberg o Bliskim Wschodzie

 

Dzień wcześniej, we wtorek, Lewica wystąpiła z wnioskiem do prezydenta Andrzeja Dudy o natychmiastowe zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - O fundamentalnych sprawach, takich jak bezpieczeństwo Polski, trzeba rozmawiać ponad podziałami, Rada Gabinetowa to rozmowa "swoich ze swoimi" - mówili posłowie Lewicy po spotkaniu Rady Gabinetowej, czyli prezydenta RP i całego rządu.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie