Jarosław Kaczyński założy konto na Twitterze? "Wszystko jest kwestią przyszłości"

Polska
Jarosław Kaczyński założy konto na Twitterze? "Wszystko jest kwestią przyszłości"
Polsat News
Zdaniem wicerzecznika PiS, Jarosław Kaczyński na Twitterze byłby popularniejszy niż Donald Tusk.

- Jeżeli Jarosław Kaczyński kiedyś by się zdecydował na założenie konta na Twitterze, to byłoby na pewno jedno z najpopularniejszych kont w polskiej polityce. Wszystko jest kwestią przyszłości. Nie mówimy tak, nie mówimy nie. Myślę, że bez problemu byłby popularniejszy niż Donald Tusk - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel.

Temat konta prezesa PiS na Twitterze pojawił się podczas dyskusji gości "Wydarzeń i Opinii" (Radosława Fogiela i Cezarego Tomczyka) o wpisie Donalda Tuska i odpowiedzi Joachima Brudzińskiego. 

 

"Kto wie, może przed nami też piękne lata dwudzieste? Życzę tego wszystkim bez wyjątku. Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy - wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie. PS. Po raporcie Anodiny przerwałem urlop natychmiast, chociaż też kocham narty" - tweetnął w Sylwestra były premier Donald Tusk.

 

ZOBACZ: "Uśmiechnij się Jarosławie o północy - wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie"


Na ten wpis odpowiedział w TVP europoseł PiS Joachim Brudziński. - Tusk może co najwyżej poprosić prezesa PiS, żeby pozwolił mu wymienić kotu kuwetę - powiedział.


- Myślę, że słowa "uśmiechnij się" są zawsze na miejscu. Szczególnie z okazji życzeń. Słowa Brudzińskiego grubo poniżej krytyki. W nowy rok powinniśmy wejść bez takich słów - stwierdził Cezary Tomczyk z PO, który był gościem Bogdana Rymanowskiego.

 

"Wyrzutów sumienia nie da się zagłuszyć"


Z kolei zdaniem wicerzecznika PiS, "ten wpis Tuska, gdyby się ograniczał tylko do życzeń uśmiechu, to byłoby w porządku". - Ale jak wspomniał jeden z internautów, Tusk jest w stanie pisać o Kaczyńskim i raporcie Anodiny. To znaczy, że wyrzutów sumienia nie da się zagłuszyć nawet w Sylwestra - stwierdził Fogiel.


Jak dodał, "to był Tusk w swoim zwykłym formacie, czyli próbujący pod przykrywką sympatycznych życzeń wbić szpilę przeciwnikom politycznym". - Nie dziwię się, że spotkał się z ripostą - skomentował Fogiel.

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę

 

  


- Mam nadzieję, że pan rzecznik namówi kiedyś Jarosława Kaczyńskiego do założenia Twittera. Byłoby łatwiej o odpowiedź. Wtedy mógłby równie szybko wymieniać poglądy, nie musiałby tego za niego robić Brudziński i to w sposób mało elegancki, nie nadający się specjalnie do cytowania - powiedział Tomczyk. 

 

- Wszystko jest kwestią przyszłości. Nie mówimy tak, nie mówimy nie. Myślę, że bez problemu byłby popularniejszy niż Donald Tusk - odparł Fogiel. 

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie