"Skąpcy i kpiarze". Proboszcz o parafianach, którzy dali za mało na drzwi do plebanii

Polska
"Skąpcy i kpiarze". Proboszcz o parafianach, którzy dali za mało na drzwi do plebanii
Polsat News
Na nowe drzwi do plebanii ks. Grzegorz Ograbisz chciał zebrać 29 tys. 650 zł

Zebrał prawie 11 tys. zł na drzwi do plebanii, ale to było za mało. Celem zbiórki proboszcza parafii w Psarach (woj. wielkopolskie) było 29 tys. 650 zł. Ksiądz miał więc podzielić parafian na tych, którym należy się "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon" i tych, których ofiarność to "KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza". Swoje podsumowanie miał umieścić w gablocie przy świątyni.

Osobliwe podsumowanie, które postanowił zrobić proboszcz parafii w Psarach, miało się pojawić w okolicach Bożego Narodzenia w przykościelnej gablotce - poinformował portal iturek.net. Ksiądz miał zrobić rozliczenie zbiórki na nowe drzwi do plebanii. Zdjęcie jego wyliczeń obiegło sieć. 

 

"Kpina i szydera z ks. proboszcza"

 
Na nowe drzwi do plebanii ks. Grzegorz Ograbisz chciał zebrać 29 tys. 650 zł. W datkach od parafian zebrał jednak nieco ponad jedną trzecią tej kwoty - 10 tys. 725 zł. 
 
ZOBACZ: Ofiaromaty trafiły do pierwszych parafii w Polsce. "Na tacę" zapłacisz smartwatchem

Portal iturek.net zamieścił zdjęcia z gabloty na terenie parafii, w której pojawiło się zestawienie datków. W zestawieniu podzielił ksiądz parafian według miejsca zamieszkania. Z wydruku wynika, że jednym należy się "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon", ale ofiarność innych, to "KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza".
 
 
"Mogę jutro umrzeć, a drzwi pozostaną"
 
- Zrobiłem to, bo tak mi serce dyktowało - tłumaczył ksiądz w rozmowie z portalem iturek.net. Jak dodał, "to była też potrzeba parafian". Duchowny stwierdził także, że "parafia jest bogata i stać ją, aby dać po 50 zł". - To była ewidentnie kpina. Ja nie robię tego dla siebie, tylko dla parafii. Mogę jutro umrzeć, a drzwi pozostaną - dodał kapłan. 

Ks. Ograbiasz ma też radę dla "skąpców i kpiarzy". Jego zdaniem powinni oni sięgnąć do Ewangelii wg św. Łukasza i przeczytać fragment 12. rozdziału, w którym napisano: "Lecz Bóg rzekł do niego: »Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?«".
pgo/hlk/ iturek.net
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie