"Uciekinierzy" z bożonarodzeniowej szopki zatrzymani przez policję

Polska
"Uciekinierzy" z bożonarodzeniowej szopki zatrzymani przez policję
Policja Lubelska

Z bożonarodzeniowej szopki ustawionej przy jednym z kościołów w Lublinie uciekły dwa osiołki. Zwierzęta nie nacieszyły się wolnością, bo już po 20 minutach, dzięki policjantom i mieszkańcom, wróciły do szopki.

W poniedziałek przed południem z szopki bożonarodzeniowej ustawionej przy kościele na ul. Jana Pawła II w Lublinie uciekły dwa osiołki. Zwierzęta błąkające się po mieście zauważyli przechodnie, którzy powiadomili policję.

 

Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za "uciekinierami". Jedno ze zwierząt zostało złapane przez świadków i za uzdę przyprowadzone do szopki. 

 

Chwilę później policjanci zatrzymali drugiego osiołka. Zwierzę z początku posłusznie dotrzymywało im kroku, jednak później osiołek uparł się i odmówił posłuszeństwa.

 

 

Ponieważ zwierzę nie posiadało uzdy, policjanci użyli policyjnej taśmy, dzięki której przyprowadzili zbuntowane zwierzę na miejsce ucieczki. 

 

 

Oba osiołki po około 20 minutach trafiły pod właściwą opiekę. W czasie ucieczki nie wyrządziły żadnych szkód. Ucierpiało jedynie ogrodzenie szopki.

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie