Tragiczny bilans na drogach. Od Wigilii zginęło 29 osób

Polska
Tragiczny bilans na drogach. Od Wigilii zginęło 29 osób
PAP/Krzysztof Świderski
Wypadek w miejscowości Dąbrowa, gdzie na dk 46 na trasie z Nysy do Opola, zderzyły się dwa samochody. Zginęły dwie osoby

W Wigilię, dwa dni Świąt Bożego Narodzenia oraz w piątek na polskich drogach doszło do 253 wypadków, w których zginęło 29 osób - wynika z podanych w sobotę statystyk Komendy Głównej Policji. Łącznie rannych zostało 316 osób. Oprócz tego zatrzymano 656 nietrzeźwych kierowców.

Natomiast w piątek 27 grudnia - według danych KGP - doszło do 66 wypadków, w których zginęło 9 osób, zaś 83 zostały ranne. Zatrzymanych zostało 150 nietrzeźwych kierowców.

 

ZOBACZ: Świąteczny raport z dróg. 20 ofiar wypadków, kilkaset pijanych kierowców

 

Od wtorku w całej Polsce trwa policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji na drogi wyjeżdża średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze widoczni są głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast.

 

Statystyki z lat ubiegłych

 

- Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami - zaznaczał przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak podkreślał, w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

 

W 2018 r. w ciągu sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących będąc pod wpływem alkoholu.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie