"Boże Narodzenie pozwala na nowo odkryć bliskość Boga". Życzenia przewodniczącego KEP

Polska
"Boże Narodzenie pozwala na nowo odkryć bliskość Boga". Życzenia przewodniczącego KEP
Polsat News
Przewodniczący KEP złożył Polakom świąteczne życzenia

Święta Noc Bożego Narodzenia pozwala nam każdego roku na nowo odkrywać bliskość Boga. Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia, nie przestaje się nami wciąż żywo interesować – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt. Rodakom życzył radości, jaką daje bliskość Boga.

Abp Gądecki złożył życzenia w filmie umieszczonym w mediach społecznościowych. 

 

"On przybywa, by pokazać nam drogę"

 

"Przez wieki Bóg przemawiał przez usta proroków i pozostawiał w ludzkiej historii liczne znaki swojej miłującej obecności. W betlejemskim żłobie ofiarował nam jednak dar wyjątkowy: Jego święta obecność stała się widzialna w ludzkiej postaci. Każdy, kto z wiarą spogląda na Dziecię Jezus, dostrzega w Nim prawdziwego Emmanuela – Boga z nami" - powiedział abp Gądecki

 

Dodał, że Bóg nie przychodzi po to, by nas ograniczać czy narzucać obce naszemu sercu prawa. "On przybywa, by pokazać nam drogę, która prowadzi do prawdziwego szczęścia. I nawet gdy na tej drodze pojawia się krzyż, On nigdy nie pozostawia nas w samotności" – wyjaśnił przewodniczący KEP.

 

WIDEO: Abp Gądecki składa świąteczne życzenia

 

 

Łączy Polaków

 

Abp Gądecki podkreślił, że Boże Narodzenie łączy wszystkich Polaków w kraju i za granicą. - W tych pięknych Bożonarodzeniowych chwilach życzę wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy obecność Boga. Nowonarodzonego Chrystusa możemy przecież spotykać każdego dnia w sakramentach i na modlitwie. Niech takich głębokich spotkań będzie w waszym życiu wiele i niech rozświetlają one blaskiem z nieba wszystkie trudy codzienności – powiedział przewodniczący KEP.

 

Na zakończenie życzeń abp Gądecki powiedział: "Życzę też wiele pogody ducha. Jako uczniowie Jezusa mamy płynącą z wiary pewność, że chociaż nie wszystko w życiu układa się zawsze po naszej myśli, to jednak Bóg trzyma nas zawsze w swoich rękach. Życzę wreszcie umacniającego rodzinną miłość świętowania, jak również zdrowia duszy i ciała oraz wszelkiej doczesnej pomyślności. Na nadchodzący Nowy Rok 2020 z serca wszystkim błogosławię".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie