Najpierw dusił rękami, potem dociskał kolanem. 29-latka osierociła troje dzieci

Polska
Najpierw dusił rękami, potem dociskał kolanem. 29-latka osierociła troje dzieci
Pixabay/Ichigo121212
26-latkowi grozi dożywocie. Biegli orzekli, że był poczytalny

Do Sądu Okręgowego w Kaliszu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o zabicie 29-letniej kobiety – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Kobieta osierociła troje dzieci.

Do tragedii doszło 11 sierpnia 2018 r. w sobotę w mieszkaniu przy ul. Harcerskiej w Kaliszu. Tego dnia podejrzany pił w mieszkaniu alkohol z kolegą. Po jakimś czasie dołączyła do nich 29-letnia kobieta, która była z 26-latkiem w nieformalnym związku.

 

ZOBACZ: Schowała ciało męża do zamrażarki. Nikt się nie zorientował - przez 10 lat pobierała zasiłki

 

W trakcie biesiady między parą doszło do sprzeczki. Jak ustaliła prokuratura, powodem była zazdrość. Pokrzywdzona wyszła, a 26-latek wybiegł za nią na ulicę i tam zaczął ją dusić. Napastnika odciągnął od kobiety przypadkowy mężczyzna, który przejeżdżając samochodem zauważył szamotaninę. Po tej napaści 29-latka wróciła jednak z partnerem do mieszkania, gdzie została przez niego uduszona.

 

- Mężczyzna najpierw dusił kobietę rękami, a kiedy straciła przytomność, to jeszcze dociskał jej szyję kolanem - powiedział prokurator Maciej Meler.

 

Sam zgłosił się na policję

 

Podejrzany tego samego dnia zgłosił się na komendę policji i poinformował, że zabił 29-latkę. Podczas śledztwa mężczyzna dwukrotnie był badany przez biegłych psychiatrów. Orzekli, że był poczytalny i wiedział, co robił.

 

ZOBACZ: Bezdomny potrącił rowerzystę, bo chciał iść do więzienia. Dostał dożywocie

 

- Działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia kobiety - przekazał prokurator. Dodał, że "ze względu na fakt, że podejrzanemu grozi dożywcie, przebywa on w areszcie".

 

26-latek usłyszał też inne zarzuty - znęcanie się fizyczne i psychiczne nad pokrzywdzoną, pobicie swojej matki, kierowanie gróźb karalnych oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariusza.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze