Gęsta mgła w Polsce - ostrzeżenia dla kierowców. W Tatrach intensywne opady śniegu

Polska
Gęsta mgła w Polsce - ostrzeżenia dla kierowców. W Tatrach intensywne opady śniegu
Polsat News
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie przed gęstymi mgłami w pięciu województwach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie przed gęstymi mgłami w pięciu województwach. Przestrzegł również przed intensywnymi opadami śniegu w Tatrach.

Od niedzielnego wieczora do wczesnego popołudnia w poniedziałek mgły na Warmii i Mazurach, Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Ziemi Lubuskiej (od godz. 12:30) mogą powodować ograniczenie widzialności miejscami nawet do 50 metrów.

 

ZOBACZ: Zbliża się apogeum grudniowego ocieplenia. Pogoda zaskoczy w święta

 

Silne mgły (ostrzeżenie 1 stopnia) mogą występować w całym województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. IMGW prognozuje ograniczenia widzialności miejscami do 200 m, lokalnie do 100 m od godziny 18 w niedzielę do 13 następnego dnia.

 

Uwaga na gęstą mgłę

 

W województwie mazowieckim w niedzielę od godz. 18:30 do poniedziałku - godz. 13 - w 33 powiatach spodziewane jest wystąpienie silnych mgieł. Widzialność ograniczona do 100 metrów może być w powiatach: ciechanowskim, garwolińskim, gostynińskim, grodziskim, kozienickim, legionowskim, łosickim, makowskim, mińskim, mławskim, nowodworskim, ostrołęckim wraz z Ostrołęką, ostrowskim, otwockim, piaseczyńskim, w Płocku i powiecie płockim, płońskim, pruszkowskim, przasnyskim, pułtuskim, Siedlcach oraz siedleckim, sierpeckim, sochaczewskim, sokołowskim, Warszawie i warszawskim zachodnim, węgrowskim, wołomińskim, wyszkowskim, a także żuromińskim.

 

WIDEO: Pogoda na dziś

 

  

 

Podobna sytuacja pogodowa prognozowana jest o tej porze w siedmiu powiatach na Lubelszczyźnie. Gęste mgły spodziewane są powiecie bialskim, łukowskim, ryckim, lubartowskim, radzyńskim, parczewskim i włodawskim.

 

W województwie lubuskim należy się spodziewać mgieł już od wczesnego popołudnia. Prognoza IMGW obejmuje godziny 12:30–24. W powiecie gorzowskim i samym Gorzowie, w pow. międzyrzeckim, strzelecko-drezdeneckim i sulęcińskim widzialność ma być ograniczona od 50 do 200 metrów.

 

Od północy do poniedziałku rano w powiecie tatrzańskim prognozowane są opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej nawet 35 cm.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie