Miłość między człowiekiem a robotem jest możliwa - tak uważa co piąty Niemiec

Technologie
Miłość między człowiekiem a robotem jest możliwa - tak uważa co piąty Niemiec
pixabay.com/pl/zdjęcie ilustracyjne
Młode pokolenie uważa, że taka miłość będzie realna w ciągu najbliższych 10 lat

W miłość łączącą ludzi i roboty wierzy 20 proc. biorących udział w ankiecie - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Niemieckiego Stowarzyszenia Informatycznego (Gesellschaft für Informatik). A stwierdzili tak w szczególności młodzi ludzie.

Miłość jest tematem wielu piosenek, filmów, wierszy... a niedawno niemieccy informatycy postanowili, że będzie też tematem ich ankiety – z perspektywy technologicznej. W badaniach zapytali respondentów, czy możliwe jest uczucie pomiędzy człowiekiem a sztuczną inteligencją.

 

ZOBACZ: Roboty obsługujące gości w restauracji dotarły do Włoch

 

W taki związek na wschodzie Niemiec wierzy 25 proc. zapytanych. Jedna trzecia ankietowanych, która odpowiedziała tak na pytanie, była przed 30. rokiem życia.

 

Młode pokolenie a technologia

 

Pokaźna część młodego pokolenia uważa, że pierwsze takie związki pojawią się w ciągu najbliższych 10 lat. Natomiast 56 proc. twierdzi, że zdarzy się to o wiele szybciej.

 

W ankiecie przeprowadzonej w dniach 2-16 maja tego roku przez Instytut Demoskopii Allensbach (Institut für Demoskopie Allensbach) wzięło udział 1283 osób - podało Deutsche Welle.

 

Technologia na ślubnym kobiercu

 

Rok temu 35-letni Akihiko Kondo poślubił hologram Hatsune Miku, jednej z popularnych japońskich, wirtualnych wokalistek.

 

Po ślubie z Miku mężczyzna ogłosił, że jest od teraz częścią nowej mniejszości seksualnej. Zapowiedział, że związek z wirtualną gwiazdą muzyki traktuje jak najbardziej poważnie.  

 

ZOBACZ: Seks-robot wyłączy się w reakcji na brutalne traktowanie. "To nie jest zabawka"

 

Tej nowoczesnej formy związku nie mogła zrozumieć jednak rodzina Japończyka, która nie zaakceptowała jego decyzji.

ms/wka/ Deutsche Welle, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie