Niemal połowa Polaków pozytywnie ocenia Mateusza Morawieckiego i pracę jego rządu

Polska
Niemal połowa Polaków pozytywnie ocenia Mateusza Morawieckiego i pracę jego rządu
PAP/Leszek Szymański
Na pytanie: jak Polacy oceniają rząd Mateusza Morawieckiego? Biorący udział w badaniu odpowiadali następująco: 47 proc. oceniła ten rząd pozytywnie, negatywną opinię wyraziło 41 proc. Zdania na ten temat nie miało 12 proc. odpowiadających

Pracę rządu Mateusza Morawieckiego pozytywnie oceniło 47 procent zapytanych w sondażu przeprowadzonym dla tygodnika "Do Rzeczy". Po ponad miesiącu od powołania na stanowisko prezesa Rady Ministrów o samym premierze i jego pracy pozytywnie wypowiedziało się 48 proc. badanych.

W najnowszym sondażu pracowni Estymator zapytano Polaków, jak oceniają działania rządu Mateusza Morawieckiego oraz jak oceniają działania samego premiera.

 

Pracę gabinetu Mateusza Morawieckiego pozytywnie oceniło 47 proc. zapytanych. Sceptycznych było 41 proc. badanych. 

 

12 proc. ankietowanych nie miało zdania na temat funkcjonowania rządu Zjednoczonej Prawicy.

 

ZOBACZ: "Trzy dodatkowe ograniczenia na drogach". Premier zapowiedział zmiany w przepisach

 

Na pytanie o zdanie na temat samego premiera Mateusza Morawieckiego pozytywnie wyraziło się 48 proc. zapytanych. Negatywnie oceniło pracę szefa rządu 38 proc. odpowiadających. Zdania na ten temat nie miało 14 proc. respondentów. 

 

Badanie na zlecenie "Do Rzeczy" przeprowadziła w dniach 19-20 grudnia 2019 r. pracownia Estymator na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach sondażu uwzględnione zostały tylko te osoby, które deklarowały, że będą głosować oraz przedstawiły, na jaką partię oddadzą swój głos w wyborach do Sejmu oraz ci, którzy powiedzieli, na którego kandydata oddadzą głos w wyborach prezydenckich.

ms/hlk/ "Do Rzeczy"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie