Choinka przewróciła się na Krupówkach. Mamy film od świadka

Polska
Choinka przewróciła się na Krupówkach. Mamy film od świadka
Materiał od widza
Na Krupówkach 20-metrowa choinka przewróciła się i spadła na przechodniów

- Zakopiańska policja wszczęła dochodzenie po tym, jak w piątek wieczorem pod naporem halnego na Krupówkach wywróciła się 20-metrowa choinka i spadła na przechodniów – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek. Sześćdziesięcioletnia turystka z Węgier została ciężko ranna. Polsat News dotarł do nagrania od świadka zdarzenia.

- Będziemy sprawdzać, czy zawiodły zabezpieczenia mające utrzymać choinkę w pionie, czy wiatr halny był aż tak silny, że zerwał zabezpieczające linki, czy może ktoś nie dopatrzył procedur bezpieczeństwa. Ma to wykazać nasze dochodzenie. W dalszym toku postępowania będzie decyzja, czy sprawa trafi do prokuratury. Mamy do czynienia z dość poważnymi obrażeniami turystki z Węgier. Ponieważ doszło do uszkodzenia ciała, musimy ustalić, czy ktoś tu zawinił – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji.

 

Wiatr do 176 km/h

 

W wypadku zostały także lekko ranne dwie inne osoby. Po opatrzeniu ran odmówiły dalszej pomocy lekarskiej.

 

WIDEO: na nagraniu od świadka zdarzenia widać, jak doszło do tej niebezpiecznej sytuacji 

  

 

ZOBACZ: Wichury i powodzie we Francji. Trzy ofiary

 

Wielka świąteczna choinka stała, jak co roku, w górnej części Krupówek, przy popularnym oczku wodnym. W piątek około 19:00 silny podmuch halnego przewrócił drzewo. W Tatrach wiatr osiągał prędkość do 176 km na godzinę.

 

Halny przyniesie zmiany w pogodzie

 

Najwięcej interwencji związanych z powalonymi drzewami strażacy zanotowali w Zakopanem. Drzewa zablokowały między innymi drogę Oswalda Balzera, prowadzącą w kierunku Morskiego Oka. Wiatr uszkodził też w niewielkim stopniu poszycia dachu na dwóch budynkach. Łącznie minionej doby zakopiańscy strażacy zanotowali 48 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Zgodnie z zapowiedziami wiatr ustał około godz. 5:00.

 

ZOBACZ: Ofiara nowego sezonu narciarskiego. 23-latek zginął w lawinie pod Chopokiem w Niżnych Tatrach

 

Według prognoz halny przyniesie zmiany pogody. W poniedziałek w Zakopanem ma padać śnieg.

luq/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie