Rutkowski szuka 26-latka z Polski, który zaginął w Tajlandii

Polska
Rutkowski szuka 26-latka z Polski, który zaginął w Tajlandii
facebook.com/KrzysztofRutkowskiDetektyw
W sprawę został zaangażowany słynny były detektyw z Polski

Poszukiwany to mieszkaniec Ełku - 26-letni Mateusz Juszkiewicz. W towarzystwie innych turystów, mężczyzna oraz jego 23-letnia dziewczyna, która pochodzi z Tajlandii, wybrali się na wycieczkę kajakową. Do tej pory nie wrócili z wyprawy.

Para zaginęła w sobotę 7 grudnia 2019 roku. Brała udział w wyprawie kajakowej z plaży Ya Nui na wyspie Phuket w Tajlandii. 

 

"Około godziny 18 warunki na morzu podczas opływania wyspy w pobliżu plaży pogorszyły się na tak złe, że brat z towarzyszącą mu dziewczyną nie mieli możliwości sterowania kajakiem. Prąd był za silny i ściągał ich na pełne morze" - czytamy w informacji zamieszczonej na facebookowym profilu Krzysztofa Rutkowskiego.

 

Na początku był jeszcze z nimi kontakt

 

Para miała zadzwonić do znajomych, towarzyszących im podczas wyprawy po Azji, by zawiadomić ich, że potrzebują pomocy. 

 

"Znajomi w kajaku im najbliższym też mieli podobne problemy. Zostali pociągnięci przez przepływającą łódkę i dociągnięci do brzegu" - czytamy.

 

Ludzie, gdy tylko znaleźli się na plaży, zawiadomili osoby pracujące w wypożyczalni o tym, że Mateusz i jego towarzyszka mają problem z powrotem. Wysłano za nimi łódkę, niestety 26-latek i jego dziewczyna nie zostali odnalezieni. 

 

Mówili, że "czekają na pomoc, że jest pięknie"

 

Warkan, bo tak ma na imię zaginiona kobieta, jest Tajką, więc nie mogła mieć problemu z tym, by porozumieć się z ratownikami. 

 

Kiedy jeszcze przebywali w kajaku, mieli wykonać ostatni telefon.

 

"Rozmawiali jeszcze ze spokojem z przyjaciółmi, że czekają na pomoc, że jest pięknie" - poinformował Rutkowski. 

 

To był ostatni kontakt z zaginionymi. Kolejne próby połączenia się z Polakiem i Tajką nie przynosiły skutków.

 

ZOBACZ: Poszukiwania zaginionego Polaka w Tajlandii. Policja podjęła ważną decyzję

 

Bliscy zorganizowali  internetową zbiórkę na rzecz poszukiwania zaginionych. Do tej pory z planowanych 100 tys. zł zebrano 42 tys. zł.

 

 

W poszukiwania włączył się Rutkowski

 

W akcji poszukiwawczej brały udział statki, helikopter, a także nurkowie. Jednak ślad po Polaku i Tajce zaginął. Miejscowa policja poinformowała polskiego konsula o tym, że zmniejszyła zakres swoich działań ws. zaginionej pary. W sprawę został zaangażowany słynny były detektyw z Polski.

 

ZOBACZ: "Nie kreuję się na polskiego Rambo". Krzysztof Rutkowski w programie "Skandaliści"

 

Rutkowski udał się do Tajlandii na prośbę siostry zaginionego. Były detektyw będzie próbował wyjaśnić, dlaczego "pomimo kapoków nie zostali odnalezieni przez ostatni tydzień w okolicach plaży Ya Nui na wyspie Phuket". 

 

"W lutym miał umówioną dużą imprezę DJ-ską"

 

Na wieść o zaginięciu pary na miejsce udała się rodzina mężczyzny. 

 

- W lutym miał umówioną dużą imprezę DJ-ską w Sopocie. Chciał tam zagrać i wracać na Phuket - do Muay - mówi Monika siostra 26-latka w rozmowie z Wirtualną Polską. 

 

Kobieta dementuje też informację o tym, że Mateusz nie posiada ważnej wizy.

 

- Jeszcze przed wyjazdem miał ją przedłużyć o tydzień do 20 grudnia, na kiedy ma kupiony bilet do domu - dodaje kobieta.

 

Siostra zaginionego podkreśla również, że jest pod wrażeniem polskiego konsula oraz ambasady - "służą radą i pomocą, są dla nas wsparciem".

ms/bas/ wp.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie