Policja sprawdza, czy szef komisariatu z Radomia jeździł autem bez prawa jazdy

Polska
Policja sprawdza, czy szef komisariatu z Radomia jeździł autem bez prawa jazdy
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Szef komisariatu miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Komenda Miejska Policji w Radomiu sprawdza, czy komendant jednego z komisariatów w tym mieście przyjeżdżał do pracy samochodem, mimo że miał zatrzymane prawo jazdy - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

Rzeczniczka powiedziała, że szef komisariatu policji miał wcześniej zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości. Obecnie policjant ma już uprawnienia do kierowania pojazdem.

 

Według "Gazety Wyborczej" chodzi o pełniącego obowiązki komendanta I Komisariatu Policji w Radomiu komisarza Krzysztofa Wicika, który wcześniej był komendantem komisariatu w Iłży. Do Radomia został przeniesiony 6 sierpnia, kiedy to przejął obowiązki kierownicze.

 

Kucharska dodała, że policja wszczęła czynności wyjaśniające, które mają na celu ustalenie, czy faktycznie p. o. komendanta jeździł samochodem w momencie, gdy miał zatrzymane prawo jazdy.

 

- Nie było na temat żadnego oficjalnego doniesienia w tej sprawie. Informacje te uzyskaliśmy dopiero w momencie, kiedy policjant miał już ponownie uprawnienia do kierowania pojazdem - powiedziała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

prz/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie