Korupcja w piłce nożnej. Jest wyrok dla "Fryzjera"

Polska
Korupcja w piłce nożnej. Jest wyrok dla "Fryzjera"
Polsat News
Sąd wymierzył "Fryzjerowi" karę 4,5 roku więzienia

Na karę 4,5 roku więzienia skazał w poniedziałek wrocławski sąd Ryszarda F. ps. Fryzjer oskarżonego o korupcję w polskiej piłce nożnej. Sąd umorzył m.in. zarzut mówiący o tym, że "Fryzjer" założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, ponieważ został on już wcześniej za to skazany.

Sąd uznał, że "Fryzjer" jest winny niemal wszystkich z ponad 100 zarzutów, w tym między innymi tego, że obiecywał i wręczał łapówki. Wymierzył mu karę 4,5 roku więzienia oraz orzekł wobec niego zakaz organizacji i uczestniczenia w profesjonalnych zawodach sportowych przez 10 lat.

 

Grupa przestępcza

 

"Fryzjer" został oskarżony o to, że założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r.

 

ZOBACZ: Ruszył kolejny proces ws. korupcji w polskim futbolu. "Fryzjer" na zwolnieniu lekarskim

 

Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

 

Sąd umorzył zarzut mówiący o tym, że "Fryzjer" założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, ponieważ został on już wcześniej za to skazany.

 

Prokurator domagał się sześciu lat

 

Prokurator domagała się dla Ryszarda F. sześciu lat więzienia.

 

Dla pozostałych oskarżonych w tym procesie - 30 byłych działaczy piłkarskich, sędziów i piłkarzy - kar od trzech lat bezwzględnego więzienia do sześciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze