Nocne pożary w Częstochowie i Żywcu. 22 osoby ewakuowane, pięć trafiło do szpitala

Polska
Nocne pożary w Częstochowie i Żywcu. 22 osoby ewakuowane, pięć trafiło do szpitala
Polsat News, Zdj. ilustracyjne
21 lokali mieszkalnych wyłączono z użytkowania

Wskutek dwóch pożarów, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę, w Częstochowie i nad Jeziorem Żywieckim, z budynków ewakuowano 22 osoby; a 5 osób trafiło do szpitala. Po pożarze budynku wielorodzinnego w Częstochowie wyłączono w nim z użytkowania 21 lokali.

Jak podało w niedzielę rano działające przy wojewodzie śląskim Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, zgłoszenie o pożarze przy ul. Limanowskiego w Częstochowie odnotowano o godz. 01.30. Palił się budynek wielorodzinny, trzykondygnacyjny; ewakuowano z niego łącznie 14 osób, z których 5 trafiło do szpitala.

 

Według służb wojewody 21 lokali mieszkalnych z budynku w dzielnicy Raków, w którym miał miejsce pożar, decyzją nadzoru budowlanego wyłączono z użytkowania. 6 osób znalazło schronienie w lokalach zorganizowanych przez miasto, pozostałe udały się do rodzin.

ZOBACZ: Gigantyczny pożar w fabryce farb na Uralu [WIDEO]

 

Do kolejnego pożaru doszło niespełna dwie godziny później w domu jednorodzinnym przy ul. Rolniczej w miejscowości Bierna, położonej nad Jeziorem Żywieckim. Z objętego pożarem domu jednorodzinnego ewakuowano 8 osób, w tym 1 dziecko. Żadna z nich nie wymagała pomocy lekarskiej.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie