Sześciu górników poszkodowanych w wypadku podziemnej kolejki w Jaworznie

Polska
Sześciu górników poszkodowanych w wypadku podziemnej kolejki w Jaworznie
Pixabay.com/ DariuszSankowski/zdj. ilustracyjne
Sześciu górników poszkodowanych w wypadku podziemnej kolejki w Jaworznie

Sześciu górników zostało niegroźnie poturbowanych w wyniku piątkowego wypadku podziemnej kolejki, przewożącej pracowników w zakładzie górniczym Sobieski w Jaworznie (Śląskie). Po badaniach w szpitalu wszyscy poszkodowani zostali wypisani do domu.

"W trakcie postoju pociągu osobowego nastąpiło najechanie na ostatni wóz składu tego pociągu lokomotywą elektryczną" - podało w sobotnim raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

 

ZOBACZ: Kolejka na Kasprowy Wierch po kilkudniowej awarii znowu czynna

 

Przyczyny wypadku

 

Kopalnia Sobieski w Jaworznie należy do spółki Tauron Wydobycie. Jej rzecznik Daniel Iwan poinformował w sobotę, że wypadek miał miejsce w piątek po południu 500 metrów pod ziemią w przekopie Byczyna w rejonie szybu Piłsudski.

 

- Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło w czasie transportu załogi przewozem lokomotywowym, na skutek uderzenia w stojący na dworcu skład pociągu osobowego przez nadjeżdżającą lokomotywę elektryczną - podał rzecznik.

 

Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu i wyjeździe na powierzchnię, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Jaworznie. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań wszyscy zostali wypisani z placówki medycznej.

 

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia powołany przez pracodawcę zespół powypadkowy oraz Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach i Państwowa Inspekcja Pracy. Powiadomiono również Prokuraturę Rejonową w Jaworznie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie