Radny PiS pisał o "łapówkach" Grodzkiego. Teraz przeprasza

Polska
Radny PiS pisał o "łapówkach" Grodzkiego. Teraz przeprasza
guzikiewicz.pl
Karol Guzikiewicz przeprasza Tomasza Grodzkiego.

"Przepraszam Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego za moje nieprawdziwe twierdzenia jakoby Marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówki" - napisał na Twitterze radny wojewódzki PiS Karol Guzikiewicz. Samorządowiec pisał wcześniej, jakoby m.in. w 2009 r. Grodzki wziął pieniądze za przeprowadzenie operacji.

27 listopada gdański radny PiS Karol Guzikiewicz złożył do Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Podstawą zawiadomienia miał być mail, który radny dostał na swojego oficjalne konto pocztowe. Radny stwierdził, że mając tylko podstawowe informacje, nie jest w stanie zweryfikować prawdziwości zarzutu, wiec napisał w tej sprawie do CBA.

 

Kilkanaście dni wcześniej zamieścił na swoich profilach na Twitterze oraz Facebooku wpisy, w których sugerował, że marszałek Senatu miał brać łapówki, za co powinien zostać odwołany ze sprawowanej funkcji.

 

ZOBACZ: "Nie wziąłem łapówki". Grodzki złoży pozwy przeciwko radnemu PiS i "Gazecie Polskiej"

 

Poprosił o ochronę prawną

 

W środę w mediach społecznościowych pojawił się kolejny wpis Karola Guzikiewicza, w którym przekazał, że poprzednie wpisy zostały usunięte. Jak tłumaczył zamieszczane przez niego posty... miały charakter satyryczny.

 

Samorządowiec poprosił także we wtorek przewodniczącego sejmiku pomorskiego Jana Kleinszmidta (PO) o ochronę prawną. Dodał, że obecnie jest "szantażowany publicznie przez Pana Tomasza Grodzkiego i za pośrednictwem jego adwokata, z zapowiedzią prywatnego pozwu z art.238 KK".

 

"W związku z wypełnieniem obowiązków służbowych jako urzędnika publicznego, wnoszę do Pana Przewodniczącego o zabezpieczenie ochrony prawnej mojej osoby, ponieważ uważam, że nie złamałem prawa" – napisał Guzikiewicz.

 

ZOBACZ: Radny PiS donosi do CBA na Grodzkiego. Dostał maila z informacją o łapówce

 

Zwrot akcji

 

W piątek Guzikiewicz przeprosił Grodzkiego. "Przepraszam Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego za moje nieprawdziwe twierdzenia jakoby Marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówki" - napisał.

W swoim kolejnym wpisie poinformował, że usunął wpis z 15 listopada. "Sprawę zgłoszeń korupcyjnych przekazanych do CBA inny osób podtrzymuję." - dodał.

 

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie