Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł zginął w wypadku

Polska
Janusz Dzięcioł nie żyje. Były poseł zginął w wypadku
Facebook/Janusz Dzięcioł
Janusz Dzięcioł to zwycięzca pierwszej edycji telewizyjnego show Big Brother.

W piątek rano doszło k. Grudziądza (Kujawsko-pomorskie) do zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Kierowca auta zginął na miejscu. Jak dowiedział się polsatnews.pl, zmarły to były poseł Janusz Dzięcioł. 11 grudnia skończyłby 66 lat.

- O godzinie 8:40 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Grudziądza pod pociąg relacji Toruń Główny - Grudziądz pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia. W wypadku zginął kierowca samochodu. Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Zobacz materiał "Wydarzeń" o wypadku, w którym zginął Janusz Dzięcioł

 

  

 

Śledztwo ws. wypadku wszczęła Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że oględziny prowadzone od rana na miejscu zdarzenia także się zakończyły. Sekcja zwłok b. parlamentarzysty zaplanowana jest na poniedziałek.

 

Słaba widoczność

 

Jest przynajmniej jeden świadek wypadku, do którego dotarli śledczy. Trwają czynności związane z dotarciem do kolejnych osób, które mogą mieć wiedzę o tym zdarzeniu.

 

Jak powiedział sierż. sztab. Maciej Szarzyński z grudziądzkiej policji, w samochodzie jechał tylko b. poseł. Do wypadku doszło, gdy kierowca skręcał w lewo.

 

ZOBACZ: Janusz Dzięcioł chciał zamknięcia przejazdu kolejowego, na którym zginął

 

Wg nieoficjalnych informacji przekazywanych przez media wynika, że jedną z hipotez, które biorą pod uwagę śledczy, jest oślepienie b. posła kierującego citroenem C5 przez słońce. W momencie wypadku widoczność mogła utrudniać także mgła.

 

WIDEO: Janusz Dzięcioł zginął 100 metrów od swojego domu

 

  

 

 

ZOBACZ: Zmarł strażak-bohater z Olsztyna. Nie doczekał platformy dla niepełnosprawnych

 

Zmarły w wypadku mężczyzna to Janusz Dzięcioł - były poseł Platformy Obywatelskiej, szef straży miejskiej w Świeciu oraz zwycięzca pierwszej edycji telewizyjnego show Big Brother. 11 grudnia skończyłby 66 lat.

 

W 2019 roku wystartował w wyborach do Sejmu, jako bezpartyjny polityk z listy PSL.

 

Kondolencje

 

Po południu swego kolegę partyjnego i klubowego pożegnał na Twitterze szef Platformy Grzegorz Schetyna. "Z głębokim żalem przyjąłem informację o tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła, posła na Sejm VI i VII kadencji. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi. Niech spoczywa w pokoju" - napisał Schetyna.

 

Kondolencje rodzinie Janusza Dzięcioła złożył także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Przypomniał, że Janusz Dzięcioł był posłem, szefem Straży Miejskiej w Grudziądzu, człowiekiem znanym w programów telewizyjnych, a w tegorocznych wyborach parlamentarnych kandydował z listy PSL-Koalicji Polskiej.

 

- Jest to smutna informacja. Wspominamy go w naszych słowach, w naszych myślach i w pamięci modlitewnej. Wyrazy współczucia i szacunku dla całej rodziny, dla wszystkich, których osierocił w jakiś sposób – powiedział Kosiniak-Kamysz.

 

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie