Autobus miejski potrącił na pasach kobietę. Kierująca wjechała na przejście na czerwonym

Polska
Autobus miejski potrącił na pasach kobietę. Kierująca wjechała na przejście na czerwonym
Policja w Olsztynie
Po wypadku piesza trafiła do szpitala

O wyjątkowym szczęściu może mówić piesza z Olsztyna potrącona przez miejski autobus. Chwila nieuwagi kierowcy mogła ją kosztować życie. Pojazd wjechał na pasy mimo, że miał czerwone światło. Potrącona piesza trafiła do szpitala z niegroźnymi obrażeniami.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Wypadek został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, że autobus wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na przejściu dla pieszych była już wtedy 20-latka.

 

Kierująca była trzeźwa

 

- Miała bardzo dużo szczęścia, ponieważ siła uderzenia była na tyle duża, że w autobusie pękła przednia szyba - poinformował Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.


Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie przeszła badania. Nie stało jej się nic poważnego.

 

- Z reguły po takich wypadkach zaleca się kilkudniową obserwację. Jednak pani dzisiaj rano zażądała, żeby wypuścić ją do domu - powiedział "Wydarzeniom" Przemysław Prais, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

 

ZOBACZ: Dwoje nastolatków potrąconych na pasach w Starachowicach. Kierował 80-latek

 

Na razie nie wiadomo, dlaczego kierująca autobusem miejskim 46-latka zlekceważyła sygnalizację świetlną. Wiadomo, że była trzeźwa.

 

  


- Z uwagi na to, że kierująca zlekceważyła sygnalizację świetlną i wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, czym naraziła pieszą na uszczerbek na zdrowiu, zostało jej zatrzymane prawo jazdy. O jej dalszym losie zdecyduje sąd - przekazał Prokopczyk.

 

Kurs realizował prywatny przewoźnik


Autobus, który tego dnia wykonywał kurs, należy do prywatnego przewoźnika, który ma umowę z miastem na wykonywanie usług transportu publicznego.

- Każdy kierowca, zanim zasiądzie za kierownicą autobusu, musi mieć nie tylko odpowiednie prawo jazdy, ale także kurs do przewożenia osób. To nie są łatwe egzaminy - zauważył Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Urząd Miasta nie podjął jeszcze decyzji, czy zerwie umowę z przewoźnikiem. Urzędnicy czekają na zakończenie policyjnego śledztwa w tej sprawie.

dk/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie