Najgrubszy człowiek na świecie schudł ponad 300 kg

Świat
Najgrubszy człowiek na świecie schudł ponad 300 kg
Facebook

Kiedy Juana Pedro Franca okrzyknięto Najgrubszym Człowiekiem na Świecie, wziął to za przestrogę i powód do zmiany życia. Ważącemu wówczas 595 kilogramów 33-latkowi groziła śmierć. Ustanowiony przez Juana Rekord Guinessa zmusił go do oddania się w ręce lekarzy. Dzięki nim i swojej wytrwałości mężczyzna w trzy lata stracił 60 proc. masy ciała.

Mieszkający w Guadalajarze Franco już jako nastolatek miał problem z nadwagą, mając 6 lat ważył 60 kg. Kłopoty nasiliły się kiedy mężczyzna uległ wypadkowi samochodowemu. Poważne obrażenia przykuły go do łóżka na 10 lat.

 

ZOBACZ: W niecałe dwa lata dookoła świata. 27-latka bije rekord Guinnessa

 

- Kiedy się urodziłem ważyłem prawie 3 i pół kilograma i z każdym rokiem przybywało mi 10 kilogramów. Gdy miałem 6 lat ważyłem już 60 kilo i cały czas tyłem. Kiedy miałem 17 lat ważyłem już 230 kilogramów. Wtedy uległem wypadkowi samochodowemu, potem było tylko gorzej, bo przestałem się ruszać - mówił Juan Pedro trzy lata temu.

 

W końcu postanowił zmienić swoje życie. Meksykanin przeszedł kilka operacji, w tym zmniejszania żołądka. Przypisano mu specjalną dietę oraz ćwiczenia, co po trzech latach przyniosło efekty.

 

Franco stał się bohaterem jednego z materiałów nadawanych w stacji Telemundo.

 

 

- Możliwość podnoszenia rąk i wstawania każdego dnia po szklankę wody lub do toalety sprawia, że czuję się świetnie - przyznał 35-latek w rozmowie z dziennikarzami. - Mogę więcej się poruszać i być bardziej samowystarczalnym - dodał.

 

Przemianę mężczyzny można zobaczyć na jego profilu na Facebooku, gdzie regularnie wrzucał fotografie ukazujące efekty jego współpracy z lekarzami.

 

Kolejny krokiem 35-latka w walce o odzyskanie pełni zdrowia będzie operacja usunięcia nadmiaru skóry, która waży prawie 90 kilogramów.

las/ polsatnews.pl, Telemundo

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze