Polityczna burza wokół szefa NIK. Joanna Mucha i Zbigniew Girzyński w "Wydarzeniach i Opiniach"

Polska
Polityczna burza wokół szefa NIK. Joanna Mucha i Zbigniew Girzyński w "Wydarzeniach i Opiniach"
Polsat News
Joanna Mucha (PO) i Zbigniew Girzyński (PiS) w "Wydarzeniach i Opiniach"

Kulisy sprawy Mariana Banasia, walka o władzę w Platformie Obywatelskiej i kwestia sędziego Pawła Juszczyszyna - o to Bogdan Rymanowski zapytał gości programu "Wydarzenia i Opinie" Joannę Muchę z PO i Zbigniewa Girzyńskiego z PiS.

Goście Bogdana Rymanowskiego byli pytani m.in. o to, prezydent Andrzej Duda powinien wezwać prezesa NIK Mariana Banasia do dymisji. 

 

- Prezydent jest jednak taką osobą, która w sytuacjach dramatycznego kryzysu państwa powinna wkraczać - powiedziała Joanna Mucha i dodała, że "ze strony prezydenta oczekiwałaby jakiejś reakcji w tej sytuacji".

 

 

WIDEO: Joanna Mucha i Zbigniew Girzyński w "Wydarzeniach i Opiniach"
  

Bogdan Rymanowski przypomniał, że mija sześć dni od rozmowy prezesa NIK z Jarosławem Kaczyńskim. Girzyński pytany o to, czy toczą się zakulisowe rozmowy dotyczące dymisji prezesa NIK powiedział: "tu nie ma miejsca na żadne zakulisowe działania".

 

- Ponieważ zarzuty, które się wobec pana prezesa Banasia pojawiły miały na tyle poważny charakter, mogliśmy - i to zostało uczynione - poprosić pana prezesa, by podał się do dymisji. Nie ma innych prawnych możliwości, doskonale o tym wszyscy wiedzą - dodał. 

 

 

- Ja byłbym za, jeżeli nie przeszkadzałoby to w śledztwie - powiedział Girzyński pytany, czy dobrym pomysłem byłoby ujawnienie raportu CBA dotyczącego Mariana Banasia. 

 

- Ja w tej chwili zrozumiałam, dlaczego śledztwo zostało wszczęte. Domyślam się, że wszczęto to śledztwo tylko i wyłącznie po to, żeby raportu służb nie ujawnić Polakom - powiedziała Joanna Mucha. 

 

- Jeżeli to śledztwo zakończy się aktem oskarżenia, te materiały trafią do sadu, to będą wówczas jawne - odpowiedział Girzyński. 

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

dk/pgo/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie