Rywalizują na wieprzowych nóżkach. Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym

Technologie
Rywalizują na wieprzowych nóżkach. Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym
Polsat News
W Zielonej Górze startują trzecie Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Studenci rywalizują zszywając świńskie nóżki

Liczy się precyzja, ale i czas. W Zielonej Górze startują trzecie Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym. Udział biorą studenci medycyny z całej Polski. Będą rywalizować na wieprzowych nóżkach, po to, by potem te ludzkie szyć już po mistrzowsku.

- Pomysł dosyć długo się budził - powiedział Paweł Jarmużek, kierownik Katedry Chorób Układu Nerwowego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyjaśniał, że "przede wszystkim chodziło o podniesienie jakości kształcenia". 

 

ZOBACZ: "W medycynie rzadko używamy słowa cud". Lekarz o sercu pani Moniki, które zaczęło na nowo pracować

 

Paweł Jarmużek zapewniał, że studenci, którzy nauczą się dobrze szyć na materiale biologicznym, mogą śmiało sprawdzić się na szpitalnych oddziałach ratunkowych czy blokach operacyjnych. - To są często umiejętności, które chirurdzy uzyskują po drugim, trzecim roku specjalizacji - zauważył Jarmużek. 

 

WIDEO: Sztuczna krew, świńskie nóżki. "Przede wszystkim chodziło o podniesienie jakości kształcenia"

  

 

- Studenci, którzy startują w mistrzostwach, to proszę mi wierzyć, to jest wysokiej klasy szycie chirurgiczne i naprawdę trudne szycie - mówił kierownik Katedry Chorób Układu Nerwowego. 

grz/ml/ "Wydarzenia", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie