Brutalny napad na listonosza pod Warszawą. Trwa obława

Polska
Brutalny napad na listonosza pod Warszawą. Trwa obława
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Listonosz został uderzony i kilkukrotnie kopnięty. Zamaskowani sprawcy zbiegli

W podwarszawskim Pruszkowie napadnięto w czwartek na listonosza. Dwaj zamaskowani sprawcy zrabowali pieniądze i ukradli listy. Pobity mężczyzna trafił do szpitala na badania. Trwa policyjna obława.

Do rozboju doszło ok. godz. 12 na ulicy Drzymały w Pruszkowie. Listonosz został uderzony i kilkukrotnie kopnięty. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawcy użyli również gazu łzawiącego. 

 

ZOBACZ: "Niewierny listonosz". W garażu trzymał prawie 600 kg niedoręczonych listów

 

- Dwóch mężczyzn doprowadziło listonosza do stanu bezbronności, a następnie ukradli torbę i oddalili się w nieznanym kierunku - poinformowała podkom. Karolina Kańka z pruszkowskiej komendy. Łupem złodziei padły pieniądze przeznaczone na wypłatę ren i emerytur. Sprawcy zabrali listonoszowi również przesyłki.

 

"O własnych siłach przyszedł na komisariat"

 

Mężczyzna nie stracił przytomności. - O własnych siłach przyszedł na komisariat złożyć zeznania - powiedziała podkomisarz Kańka. 60-letni doręczyciel trafił jednak do szpitala na badania.

 

Policja poszukuje sprawców.

 

ZOBACZ: Policja zatrzymała kuriera, który strzelał z broni pneumatycznej w kierunku samochodu klienta

 

Przed tygodniem do podobnej napaści na listonosza doszło w Kartuzach (woj. pomorskie). Mężczyzna ukradł z samochodu doręczyciela jedną z paczek. Listonosz dogonił złodzieja po krótkim pościgu, a ten wyciągnął... maczetę. Wtedy na pomoc ruszyli przechodnie i udało się obezwładnić mężczyznę. 

grz/luq/ warszawawpigulce.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie