Warszawski notariusz zatrzymany przez CBA. Chodzi o reprywatyzację

Polska
Warszawski notariusz zatrzymany przez CBA. Chodzi o reprywatyzację
cba.gov.pl
To kolejna osoba zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało jednego ze stołecznych notariuszy w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskich reprywatyzacjach. Trwają czynności z zatrzymanym i w kilku innych miejscach.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w środę, że zatrzymania dokonali agenci z warszawskiej delegatury CBA.

- To kolejna osoba została zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji - jeden ze stołecznych notariuszy - powiedział Brodowski.

 

"Trwają przeszukania"


- Został rano zatrzymany, trwają czynności. Prowadzimy też przeszukania w miejscu zatrzymania i kilku innych miejscach - powiedział Brodowski. Zaznaczył, że śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. Tam notariusz zostanie przewieziony i usłyszy zarzuty.

 

ZOBACZ: Handlarz roszczeń Marek M. trafi za kratki na półtora roku. Zapłaci też grzywnę


Brodowski nie chciał podać informacji o zatrzymanym. Według ustaleń śledczych z CBA mógł on doprowadzić pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na ponad 13 mln zł.

- Notariusz miał też udzielić pomocy innej osobie w uniknięciu odpowiedzialności karnej w związku ze sprawą przed Sądem Okręgowym w Warszawie - powiedział Brodowski.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie