Zaatakował nożem rodzinę. 18-latek usłyszał zarzuty

Polska
Zaatakował nożem rodzinę. 18-latek usłyszał zarzuty
Polsat News
Wiadomo, że 18-latek w chwili zajścia był pijany

- Zarzuty usiłowania zabójstwa trzech osób postawiła w poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Jaworznie (woj. śląskie) 18-latkowi, który w sobotę zaatakował nożem rodzinę - poinformował prokurator rejonowy Jacek Nowicki. Decyzją sądu mody mężczyzna pozostanie w areszcie przez najbliższe 3 miesiące.

- 18-latek nie potrafił ustosunkować się do tego zarzutu, nie pamięta przebiegu soboty - powiedział prok. Nowicki.

 

Według dotychczasowych ustaleń śledztwa, w domu podejrzanego nie doszło w sobotę do żadnej awantury. 18-latek miał znienacka zaatakować nożem kuchennym najpierw matkę i 12-letniego brata, a następnie zejść piętro niżej i ugodzić również babcię. Wszyscy troje trafili do szpitala, ale zostali już wypisani. Obrażenia nie zagrażają ich życiu.

 

Wiadomo, że 18-latek w chwili zajścia był pijany - miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych, planowane są także badania psychiatryczne.

 

ZOBACZ: Nowe fakty ws. 18-latka, który zaatakował nożem swoją rodzinę [WIDEO]

 

W poniedziałek sąd zdecydował o aresztowaniu nastolatka na 3 miesiące - poinformował po południu prokurator rejonowy w Jaworznie Jacek Nowicki.

 

Pięć lat temu nożownik zabił

11 lutego 2015 roku w Jaworznie 31-letni mężczyzna wszedł do mieszkania i zranił nożem dwóch mężczyzn. 53-latka uratowano, 37-latek zmarł zanim przyjechało pogotowie. Policja ustaliła, że wszystkie osoby przebywające w lokalu były pijane.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie