Wpadka znanego komentatora. Użył na wizji nazistowskiego pozdrowienia

Świat
Wpadka znanego komentatora. Użył na wizji nazistowskiego pozdrowienia
Facebook/Marco van Basten
Marco van Basten zaliczył wpadkę na wizji

Legenda holenderskiej piłki nożnej Marco van Basten zaliczył wpadkę na wizji. Były piłkarz, który obecnie pracuje jako ekspert, przed meczem ligi holenderskiej użył na wizji nazistowskiego pozdrowienia "sieg heil". Sprawa wywołała oburzenie kibiców.

Ajax Amsterdam pokonał w sobotę 4:1 Heracles Almelo w 14. kolejce Eredivisie. Po meczu, więcej niż o wyniku, mówi się jednak o sprawach pozaboiskowych.

 

Wszystko za sprawą legendarnego piłkarza Marco van Bastena, który zaliczył wpadkę w przedmeczowym studiu telewizji FOX Sports.

 

Kibice oburzeni

 

Przed spotkaniem odbyły się tradycyjne rozmowy z trenerami. Drużynę Heraclesu prowadzi Niemiec, Hans Wormuth. Wywiad przeprowadzany był więc po niemiecku. Po jego zakończeniu, obecny w studio i przysłuchujący się rozmowie van Basten, krzyknął "sieg heil". Jego słowa usłyszał każdy kibic, bo ekspert miał włączony mikrofon.


Zwrot "sieg heil" jednoznacznie kojarzy się z nazizmem. Slogan skandowany był przez tłumy podczas przemówień Adolfa Hitlera do narodu. Był używany również jako nazistowskie pozdrowienie.


Kibice natychmiast wychwycili wpadkę legendarnego piłkarza. W mediach społecznościowych zawrzało. 

 

 

Mając świadomość gafy, van Basten próbował się bronić, tłumacząc, że miał to być jedynie żart z dziennikarza przeprowadzającego wywiad.


- Nie chciałem zaszokować widzów. Chciałem jedynie zaśmiać się z Hansa i jego znajomości niemieckiego, za co przepraszam - powiedział van Basten.

 

ZOBACZ: Dyskwalifikacja Platiniego dobiegła końca. "Mam na siebie kilka pomysłów"

 

Mimo wyjaśnień, wielu kibiców uważa, że były piłkarz powinien zrezygnować z funkcji telewizyjnego eksperta.

 

Media przypominają, że do zdarzenia doszło w momencie, gdy w Holandii sporo mówi się o rasizmie na stadionach. Aby zwrócić uwagę na ten problem, każde ze spotkań ligi holenderskiej było w weekend poprzedzone minutą ciszy.

 

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie