Wojsko rozmontowało most pontonowy na Wiśle. To nie koniec akcji

Polska
Wojsko rozmontowało most pontonowy na Wiśle. To nie koniec akcji
Polsat News
W niedzielę żołnierze rozmontowali most pontonowy na Wiśle w Warszawie; trwa wywózka jego elementów

W niedzielę żołnierze rozmontowali most pontonowy na Wiśle w Warszawie; trwa wywózka jego elementów - poinformował w południe rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel. Cała akcja ma potrwać trzy doby.

Od rana w niedzielę wojska inżynieryjne prowadzą rozbiórkę mostu pontonowego, z którego w sobotę wieczorem ściągnięto awaryjny rurociąg odprowadzający ścieki do oczyszczalni "Czajka".

 

ZOBACZ: Z Wisły w Warszawie wyłowiono ciało. Znaleźli je robotnicy pracujący przy remoncie mostu

 

Rzecznik Wód Polskich powiedział, że most został już rozmontowany i rozpoczęła się wywózka jego elementów. Z korytarza rzeki zostanie usuniętych 88 części mostowych i czternaście kutrów. "Wojsko, ze względów logistycznych, daje sobie trzy doby na całą operację" - poinformował Kieruzel.

 

Awaryjny rurociąg

 

- Na miejscu pracuje blisko 170 żołnierzy i 80 jednostek sprzętu wojskowego. W operacji biorą udział pojazdy do przewozu bloków pontonowych oraz ciągniki do kutrów holowniczych - podają na swojej stronie internetowej Wody Polskie.

 

Bypass umieszczony na skonstruowanym przez wojsko moście pontonowym od września pompował ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Decyzję o jego budowie podjął premier Mateusz Morawiecki ze względu na awarię układu przesyłowego ścieków i prowadzony przez warszawski MPWiK zrzut nieczystości do Wisły.

 

W czasie gdy działał awaryjny rurociąg, na zlecenie MPWiK naprawiano kolektor w układzie przesyłowym. W minioną sobotę popłynęły nim ścieki.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie