Śmierć 39 ludzi w ciężarówce. Jest trzeci aresztowany

Świat
Śmierć 39 ludzi w ciężarówce. Jest trzeci aresztowany
Flickr/Alex
Aresztowany to 23-letni mieszkaniec Irlandii Północnej.

Brytyjska policja aresztowała w piątek 23-letniego mieszkańca Irlandii Północnej zamieszanego w sprawę śmierci 39 Wietnamczyków, których ciała znaleziono w październiku w kontenerze ciężarówki w hrabstwie Essex na południowym wschodzie Anglii.

- Został on aresztowany w związku z podejrzeniem o udział w przemycie ludzi oraz w spisku mającym na celu pomoc w nielegalnej imigracji, pozostaje w areszcie - poinformowała policja hrabstwa Essex, dodając, że do aresztowania doszło na drodze w mieście Beaconsfield, niespełna 40 km na zachód od Londynu.

 

Jest on trzecią osobą aresztowaną w związku ze śmiercią wietnamskich imigrantów. Tego samego dnia, w którym znaleziono ich ciała, zatrzymano 25-letniego kierowcę ciężarówki. Kilka dni później w Irlandii aresztowano jeszcze jednego mężczyznę, o którego ekstradycję starają się władze brytyjskie. Postawiono im zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludzi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. pochodzą z Irlandii Północnej, podobnie jak dwaj inni mężczyźni, bracia, którzy są poszukiwani w związku z tą sprawą.

 

Wśród ofiar było 10 nastolatków

 

Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park w hrabstwie Essex, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała znajdowały się w kontenerze chłodni umieszczonym na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która - jak się przypuszcza - przyjechała z Irlandii Północnej.

 

Wszyscy zmarli - 31 mężczyzn i osiem kobiet - byli Wietnamczykami. Wśród ofiar było 10 nastolatków, w tym dwaj 15-letni chłopcy. W Wietnamie w związku z tą sprawą aresztowano dotychczas 11 osób.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie