Emilewicz: pracujemy nad ulgą dla firm nagradzającą za wzrost produkcji

Polska
Emilewicz: pracujemy nad ulgą dla firm nagradzającą za wzrost produkcji
PAP/Wojciech Olkuśnik
Resort kierowany przez Jadwigę Emilewicz zapowiada rozwiązania prawne, które będą premiować przedsiębiorców za wzrost i rozwój

Wspólnie z Ministerstwem Finansów będziemy chcieli przygotować na początku 2020 roku ulgę nagradzającą wzrost produkcji, czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji - powiedziała szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Ostatnie dane utwierdzają mnie w przekonaniu, że przyszły rok przyniesie dalszy stabilny wzrost polskiej gospodarki. Myślę, że uda nam się utrzymać tempo wzrostu na poziomie ok. 3,7 proc. (zgodnie z założeniami projektu ustawy budżetowej) i, dzięki temu, dalej będziemy w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek w UE - wskazała szefowa MR.

 

Przypomniała, że tak jak mówił premier Mateusz Morawiecki podczas expose, Polska chcemy rozwijać się o 2–3 punkty procentowe szybciej niż strefa euro. - Jestem przekonana, że w najbliższych latach utrzymamy to tempo - podkreśliła. Pomóc ma w tym pakiet proinwestycyjny przygotowywany przez MR i zapowiadany przez premiera Morawieckiego.

 

PRZECZYTAJ: Premier deklaruje: wprowadzimy tzw. estoński CIT

 

"Skok w rok"

 

Resort chce dostarczyć takie rozwiązania prawne, które będą premiować przedsiębiorców za wzrost i rozwój. - Chodzi o ulgę prowzrostową - nagradzającą wzrost produkcji - czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji - wskazała. Dodała, że takie rozwiązanie obowiązuje w krajach nazywanych Azjatyckimi Tygrysami – Singapurze, Malezji czy Korei Południowej.

 

- Nazywam to rozwiązanie: za skok w rok dostajesz premię. Nagradzamy firmę za to, że zarobiła więcej, oczekujemy na dalsze inwestycje i mamy nadzieję na dalszy wzrost. Takie rozwiązania prawne, wspólnie z Ministerstwem Finansów, będziemy chcieli przygotować jeszcze na początku przyszłego roku - zapowiedziała minister Emilewicz.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie