Stalker z Legionowa. Policja zatrzymała 34-latka za groźby i nękanie żony

Polska
Stalker z Legionowa. Policja zatrzymała 34-latka za groźby i nękanie żony
Policja Legionowo
Stalker z Legionowa. Policja zatrzymała 34-latka za groźby i nękanie żony

Policjanci z Legionowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o stalking i groźby karalne wobec swojej żony - powiedziała w czwartek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

Jak przekazała podkom. Stopińska, do legionowskiej komendy zatelefonowała mieszkanka gminy Jabłonna i poinformował, że jest nękana przez swojego męża, z którym jest w separacji. - Na miejsce skierowani zostali policjanci, którym kobieta dokładnie opowiedziała co się działo w jej życiu, kiedy to mężczyzna nachodził ją w miejscu zamieszkania i niepokoił telefonami - podała policjantka. 

 

ZOBACZ: Internetowa znajomość przerodziła się w stalking, podejrzany trafił do aresztu

 

"Zaczął ponownie nachodzić kobietę"

 

Kobieta opowiedziała również funkcjonariuszom, że w małżeństwie dochodziło przemocy fizycznej i psychicznej. Były też groźby pozbawienia życia i zdrowia.

 

- Policjanci zatrzymali 34-latka, kiedy ten ponownie przyszedł pod dom pokrzywdzonej. Po zgromadzeniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące gróźb karalnych i stalkingu - tłumaczyła podkomisarz.

 

Dodała, że wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

 

- Jednak 34-latek nie wykorzystał szansy, jaką otrzymał od organów ścigania i ponownie zaczął nachodzić kobietę - wskazała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, która dodała, że mężczyzna znowu został zatrzymany i decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

 

Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie