Broń prezentowana jako dowód wystrzeliła w sądzie w RPA. Nie żyje adwokat

Świat
Broń prezentowana jako dowód wystrzeliła w sądzie w RPA. Nie żyje adwokat
pixabay/Daniel_B_photos
Tragiczny wypadek w sądzie. Nie żyje 51-latka

Do tragicznego wypadku doszło w budynku sądu regionalnego w Ixopo w Republice Południowej Afryki. Strzelba prezentowana jako dowód w sprawie w pewnym momencie uderzyła o podłogę i wystrzeliła. Poważnie ranna została 51-letnia adwokat Addelaid Ferreira-Watt. Mimo wysiłków ratowników i lekarzy, kobieta zmarła w szpitalu.

Ferreira-Watt była pełnomocnikiem jednej ze stron w sprawie dotyczącej włamania z bronią palną. Strzelba była prezentowana, jako dowód w sprawie. Według świadków, w pewnym momencie broń zsunęła się ze stolika i po zetknięciu z podłożem wypaliła w stronę adwokat.

 

ZOBACZ: W rękach wykładowcy wystrzeliła broń. Dwóch studentów Wyższej Szkoły Policji rannych

 

"Zachęcała nas byśmy byli lepsi"

 

51-latka została ranna w biodro. Jak informują południowoafrykańskie media, świadkowie bezskutecznie starali się zatamować krwawienie. Kobieta zmarła w szpitalu - osierociła córkę.

 

- Zawsze zachęcała nas, byśmy byli lepsi. Udawało się jej wpłynąć na nasze życia w znaczący sposób. Dziś żegnamy naszą serdeczną przyjaciółkę. Spoczywaj w pokoju - powiedziała portalowi News24 przyjaciółka adwokat i malarka Sonja Nel. Bliscy i przyjaciele kobiety składają kondolencję rodzinie za pomocą mediów społecznościowych.

 

Śledczy badają dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia. Sprawdzają dlaczego broń była załadowana i niezabezpieczona.

bas/luq/ml/ news.com.au, News24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie