Zmiany w akcyzie. Sejmowa komisja chce, by objęły także płyn do e-papierosów

Polska
Zmiany w akcyzie. Sejmowa komisja chce, by objęły także płyn do e-papierosów
pixabay
Akcyza może wynieść 0,55 zł za każdy mililitr płynu do e-papierosów.

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w środę za przyjęciem rządowego projektu ustawy zmian w akcyzie, który zakłada 10 proc. wzrost podatku na wyroby alkoholowe i tytoniowe. Komisja wpisała do projektu stawkę akcyzy na płyn do e-papierosów.

Komisja rozpatrzyła w środę rządowy projekt noweli ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym i zdecydowała o skierowaniu go dalszych prac. Za jego przyjęciem głosowało 26 posłów, 13 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

 

ZOBACZ: Sejm za wzrostem akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe

 

0,55 zł za każdy mililitr płynu

 

W toku prac zaakceptowano poprawkę Piotra Polaka z PiS wpisującą do projektu stawkę akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych. Zgodnie z nią wyniesie ona 0,55 zł za każdy mililitr płynu. Zdaniem wnioskodawcy przyjęcie tej poprawki powinno skutkować dodatkowymi wpływami do budżetu w wysokości 7,5 mln zł w skali roku.

 

"Biorąc pod uwagę termin wejścia w życie przepisów dotyczących efektywnej stawki akcyzy od płynów do papierosów elektronicznych (do 30 czerwca 2020 r. obowiązuje stawka zerowa) skutek ten w roku 2020 wyniesie ok. 3,2 mln zł" - czytamy w uzasadnieniu do poprawki.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie