Nękał, groził i znieważał studentki. 25-latek i jego matka w rękach policji

Polska
Nękał, groził i znieważał studentki. 25-latek i jego matka w rękach policji
Pixabay/Free-Photos
25-latek usłyszał ponad 40 zarzutów

Ponad 40 zarzutów, dotyczących m.in. uporczywego nękania, gróźb karalnych i znieważenia usłyszał 25-letni były student Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokrzywdzonymi w sprawie są m.in. studentki z tej uczelni. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Mężczyzna, a także jego 55-letnia matka, zostali zatrzymani we wtorek w Tychach. Nie otwierali drzwi na wezwania policji, trzeba było je więc wyważyć. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny i nośniki danych, telefony, a także gotówkę.

 

Ponad 40 zarzutów

 

Rzeczniczka katowickiej policji mł. asp. Agnieszka Żyłka powiedziała, że 25-latek usłyszał ponad 40 zarzutów. Chodzi o przestępstwa dotyczące gróźb karalnych, znieważenia, uporczywego nękania i wzbudzania w ten sposób uzasadnionego poczucia zagrożenia, a także podszywania się pod inną osobę z wykorzystaniem jej wizerunku lub danych osobowych.

 

Młody mężczyzna miał m.in. wysyłać i publikować obraźliwe wiadomości i groźby pod adresem studentek Uniwersytetu Śląskiego, a w mediach społecznościowych tworzyć fałszywe konta swoich ofiar i zamieszczać tam wulgarne komentarze. Został wydalony z uczelni po decyzji komisji dyscyplinarnej, która uznała, że jego działania nosiły znamiona stalkingu.

 

ZOBACZ TEŻ: Twierdzi, że jest nękana przez stalkera. Posłanka PO-KO boi się o zdrowie rodziców

 

Po przesłuchaniu prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie 25-latka. Jak podała policja, przesłuchiwany przez śledczych mężczyzna odmówił składania wyjaśnień i zasugerował, że takie wyjaśnienia złoży w sądzie. Mundurowi poinformowali w środę popołudniu, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Matka z policyjnym dozorem

 

Matka 25-latka usłyszała zarzuty dotyczące gróźb karalnych, znieważenia i naruszania nietykalności cielesnej; trafiła pod policyjny dozór – będzie musiała kilka razy w tygodniu stawiać się we wskazanej jednostce policji.

 

ZOBACZ TEŻ: Podejrzany o zabójstwo mieszkanki Mrągowa miał nękać ją przed śmiercią. "Składała zawiadomienia"

 

Ma też zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie