Marsz Niepodległości w Warszawie. Miasto składa zawiadomienie do prokuratury

Polska
Marsz Niepodległości w Warszawie. Miasto składa zawiadomienie do prokuratury
Polsat News

Informuję, że Warszawa składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie symboli, znaków i haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości - powiedział w środę rzecznik warszawskiego Urzędu Miasta Kamil Dąbrowa.

Rzecznik przekazał, że zdaniem urzędników symbole, znaki i hasła, które pojawiły się na Marszu Niepodległości wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

 

ZOBACZ TEŻ: Mieli pałki teleskopowe, maczety, noże i toporki. Jechali na Marsz Niepodległości

 

Dodał, że chodzi między innymi o hasła "USA imperium zła", "Czarny blok - biała siła", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę", "Tu jest Polska, nie Izrael".

 

- Ponadto oprócz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych nasi eksperci, prawnicy znaleźli również takie czyny jak: sprowadzanie niebezpieczeństwa poprzez stosowanie otwartego ognia w zgromadzeniu podczas palenia flagi Unii Europejskiej i flagi LGBT - powiedział Dąbrowa.

 

ZOBACZ TEŻ: Hasła antysemickie i race na Marszu Polaków we Wrocławiu. Użyto armatek wodnych [WIDEO]

 

Podał również, że kolejnym punktem w zawiadomieniu do prokuratury jest sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagraża życiu lub zdrowiu osób "mającego postać rozprzestrzeniania substancji duszących poprzez użycie na masą skalę środków pirotechnicznych".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie