Zdrojewski: trzeba podnieść wiek emerytalny. PO: to sprzeczne z naszym programem

Polska
Zdrojewski: trzeba podnieść wiek emerytalny. PO: to sprzeczne z naszym programem
Kancelaria Senatu/Katarzyna Czerwińska
Bogdan Zdrojewski twierdzi, że powinno się podnieść wiek emerytalny.

- PO powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury - powiedział w wywiadzie dla "Wprost" senator PO Bogdan Zdrojewski. Jak dodał, należy podnieść wiek emerytalny. Od słów senatora odcięła się Platforma Obywatelska. "Ta wypowiedź jest sprzeczna z programem PO" - przekazał rzecznik Platformy Jan Grabiec.

Zdrojewski ocenił w wywiadzie, że wzrasta poziom świadomości kosztów programów socjalnych, zwłaszcza niskich emerytur, ale także inflacji samego świadczenia.

 

Pytany, czy Platforma powinna mówić wyborcom, że jak dojdzie do władzy, to podniesie wiek emerytalny, polityk odparł: "tak i powinna tłumaczyć, że obecny system skazuje miliony Polaków na głodowe emerytury". - Odpowiedzialny polityk musi mieć odwagę mówić prawdę, a przede wszystkim ponosić odpowiedzialność nie tylko za tu i teraz, lecz także przyszłą kadencję własnego narodu - dodał.

 

ZOBACZ: Zdrojewski: jeżeli Schetyna wystartuje, będę jego konkurentem

 

Na uwagę, że podwyższenie wieku emerytalnego było decyzją, przez którą PO przegrała wybory, Zdrojewski odpowiedział: "nie sądzę". - Nie wierzę w to. Owszem, to nie była popularna decyzja. Faktem jest, że źle uzasadniona. Praktycznie bez przekonujących argumentów – ocenił.

 

"Niemniej jednak była to reforma polegająca na niezwykle łagodnym, stopniowym wyprowadzaniu nas z nieuchronnego kryzysu świadczeń emerytalnych. Tylko obecnej koniunkturze gospodarczej PiS zawdzięcza dziś brak natychmiastowych skutków swoich nieodpowiedzialnych decyzji".

 

ZOBACZ: PiS chce finansować 13. emerytury z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

 

"PO jest przeciw"

 

Dziennikarz Michał Kolanko zapytał o wypowiedź Zdrojewskiego biuro prasowe PO.

"Wypowiedź senatora Bogdana Zdrojewskiego w sprawie podniesienia wieku emerytalnego nie jest stanowiskiem Platformy Obywatelskiej i jest sprzeczna z jej programem. PO wielokrotnie podkreślała, że jest przeciw podniesieniu wieku emerytalnego i to stanowisko podtrzymuje" - przekazał rzecznik Platformy Jan Grabiec.

zdr/luq/ polsatnews.pl, PAP, Wprost
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie