Kidawa-Błońska zgłosi swoją kandydaturę w prawyborach. "Mam zebrane podpisy"

Polska
Kidawa-Błońska zgłosi swoją kandydaturę w prawyborach. "Mam zebrane podpisy"
Polsat News
Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że zebrała ponad 150 podpisów członków Rady Krajowej PO.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała w poniedziałek, że pod jej kandydaturą na prezydenta podpisało się już ponad 150 członków Rady Krajowej PO. Jeszcze tego dnia posłanka zamierza zgłosić swą kandydaturę w prawyborach prezydenckich, organizowanych przez PO.

We wtorek mija termin zgłaszania kandydatów w prawyborach, które mają wskazać kandydata PO i Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Aby móc zarejestrować kandydaturę, potrzebne jest 30 podpisów członków Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

 

Na razie jedyną osobą, która oficjalnie zgłosiła chęć ubiegania się o ten urząd jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

 

W poniedziałkowej rozmowie posłanka poinformowała, że zgromadziła już ponad 150 podpisów członków Rady Krajowej PO. - Ja podpisy mam już zebrane i to sporo podpisów. Dzisiaj składamy potrzebne dokumenty - dodała Kidawa-Błońska.

 

ZOBACZ: Sikorski: nie wykluczałbym, że Tusk zechce wrócić do kierowania PO

 

Zaznaczyła że nie wie, czy ktoś jeszcze zgłosił swą kandydaturę. - Nie wiem czy ktoś jeszcze z moich kolegów czy koleżanek się zgłosił, ale mają czas do jutra. Wiem, że każdy czeka do ostatniej chwili, żeby taką decyzję podjąć - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

 

Decyzja o rozpisaniu prawyborów, które wyłonią kandydata PO i KO na prezydenta, podjął dziesięć dni temu zarząd Platformy Obywatelskiej. Powołana została wówczas Komisję Wyborcza na czele z posłem KO Rafałem Grupińskim, która przyjmuje zgłoszenia kandydatów do prawyborów. Ostateczna listę kandydatów ma ustalić i ogłosić w najbliższy piątek zarząd PO. Kandydata PO i KO na prezydenta 14 grudnia wskaże konwencja krajowa Platformy.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie