"Breaking Bad" w prawdziwym życiu. Nauczyciele chemii mieli "gotować" metamfetaminę

Świat
"Breaking Bad" w prawdziwym życiu. Nauczyciele chemii mieli "gotować" metamfetaminę
Flickr.com/Craig Dietrich/CC BY 2.0
Metamfetamina proudkowana przez Waltera White'a miała charakterystyczny niebieski kolor

Dwóch profesorów chemii z uniwersytetu w Arkansas (USA) zostało zatrzymanych pod zarzutem produkcji metamfetaminy. Jeden z zatrzymanych kilka lat temu otwarcie chwalił popularny serial "Breaking Bad" opowiadający historię nauczyciela Waltera White'a, który zaczyna produkować narkotyki. Profesor po wywiadzie zyskał przydomek "Heisenberg" - taki sam, który nosi bohater serii.

Zatrzymani to Terry David Bateman i Bradley Allen Rowland. Na co dzień wykładali na Uniwersytecie Stanowym w Henderson.


ZOBACZ: Uratowali sprzęt do produkcji narkotyków, zapomnieli o babci. 82-latka zginęła w pożarze

 

Zapach narkotyków z sali ćwiczeń

 

Rzeczniczka uniwersytetu poinformowała, że obydwaj nauczyciele przebywali na urlopie administracyjnym od 11 października. Trzy dni wcześniej na kampus została wezwana policja, gdy z jednej z sal do prowadzenia zajęć chemicznych zaczął wydobywać się zapach narkotyków. Budynek trzeba było zamknąć i wywietrzyć. Otworzono go po ponad dwóch tygodniach - 29 października.

 

 

W wywiadzie z 2014 r. dla uniwersyteckiego portalu "Oracle Online" Bradley Rowland przyznał, że jest fanem serialu "Breaking Bad". Główny bohater produkcji Walter White (grany przez Bryana Cranstona) to nauczyciel chemii. Gdy White dowiaduje się, że choruje na nowotwór i zostało mu kilka miesięcy życia, zaczyna produkować i sprzedawać metamfetaminę, aby zapewnić byt swojej rodzinie.

 

"Heisenberg" z Henderson

 

W kolejnych odcinkach Walter White zaczyna przedstawiać się jako "Heisenberg" na cześć niemieckiego fizyka Wernera Heisenberga.

 

ZOBACZ: "Heisenberg żyje!". Policja poszukuje mężczyzny łudząco podobnego do bohatera serialu "Breaking Bad"

 

- Myślę, że to był świetny serial. Jeśli chodzi o sprawy chemiczne, to wszystko było poparte naukowo. Serial zainteresował młodych ludzi chemią - myślę, że stał się doskonałym narzędziem rekrutacyjnym - mówił Rowland w wywiadzie. Artykuł z sylwetką profesora zatytułowano "Heisenberg z Henderson".

Serial "Breaking Bad" ma pięć sezonów, które były emitowane w latach 2008–2013. Niedawno Netflix udostępnił film "El Camino", który jest kontynuacją wydarzeń z sezonu, który zakończył serię.

bas/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie