Na swoim koncie mają m.in. podpalenie warszawskiego klubu. Rozbito grupę przestępczą

Polska
Na swoim koncie mają m.in. podpalenie warszawskiego klubu. Rozbito grupę przestępczą
Komenda Stołeczna Policji
Na czele grupy stał 41-latek o pseudonimie Fama, który na swoim koncie ma m.in. zabójstwo oraz napady rabunkowe. Blisko połowę życia spędził "za kratkami" - w marcu wyszedł z więzienia

Napady "metodą na policjanta", podpalenie oraz inne przestępstwa mogą mieć na swoim koncie członkowie "zorganizowanej grupy o charakterze zbrojnym", którą rozbili stołeczni funkcjonariusze. Zatrzymani planowali kolejny rozbój. W chwili zatrzymania byli przebrani za policjantów. Zarzuty związane z działalnością tej grupy usłyszało do tej pory 10 osób. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po kilkumiesięcznej pracy operacyjnej śledczy poznali sposób działania grupy, roli poszczególnych jej członków oraz miejsc w jakich przebywają. Funkcjonariusze wiedzieli, że osoby te posiadają broń i planują kolejne przestępstwa.

 

Kiedy pod koniec września ustalono, że grupa może dokonać rozboju, funkcjonariusze przygotowali działania, do których zostali zaangażowani stołeczni antyterroryści.

 

ZOBACZ: CBŚP rozbiło agencję towarzyską w Lubinie. "Werbowano kobiety w trudnej sytuacji"

 

Wchodzili do bloku w Gołdapi przebrani za policjantów


Okazało się, że celem sprawców był mieszkaniec Gołdapi. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych w momencie kiedy wchodzili do bloku przebrani za policjantów. Przy pięciu mężczyznach znaleziono między innymi radiostacje, kabury, atrapy broni palnej, kajdanki oraz opaski z napisem "POLICJA".

 

Przy pięciu mężczyznach znaleziono między innymi radiostacje, kabury, atrapy broni palnej, kajdanki oraz opaski z napisem Komenda Stołeczna Policji
Przy pięciu mężczyznach znaleziono między innymi radiostacje, kabury, atrapy broni palnej, kajdanki oraz opaski z napisem "POLICJA"

Wśród zatrzymanych znalazł się między innymi 41-latek o pseudonimie Fama, uznawany za szefa grupy. Mężczyzna, który ma na swoim koncie m.in. zabójstwo, udział w grupie przestępczej oraz napady rabunkowe, blisko połowę życia spędził "za kratkami" - w marcu tego roku opuścił więzienne mury.


Wszyscy mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania rozboju. Wobec czterech z nich zastosowano tymczasowy areszt.

 

ZOBACZ: 47-latek z Płocka chciał wysadzić blok, w którym mieszkał

 

Podpalili klub, by zmusić właściciela do jego zamknięcia


Po trzech tygodniach mundurowi zatrzymali kolejne dwie osoby. Mogą one być również zaangażowane w przestępstwo, do którego doszło w połowie września. Został wówczas podpalony klub rozrywkowy na warszawskim Śródmieściu, a straty związane z pożarem zostały oszacowane na 5,5 mln zł.


Zatrzymani usłyszeli zarzuty "sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru". Obaj odpowiedzą także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Takie zarzuty prokurator przedstawił również dwóm zatrzymanym wcześniej mężczyznom, ponieważ okazało się, że i oni mają związek z podpaleniem klubu.


Śledczy ustalili, że pożar został wywołany, by zmusić właściciela klubu do jego zamknięcia. Wszystko wskazywało na to, że motywem działania sprawców było zlikwidowanie konkurencji, dlatego policjanci wytypowali kolejne osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymańKomenda Stołeczna Policji
Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań

 

Kolejni zatrzymani mieli broń i narkotyki 


Ustalono również osoby, które mogły zlecić podpalenie klubu grupie kierowanej przez 41-latka. W środę zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn w wieku 50 i 51 lat. W ich zatrzymanie zaangażowani byli funkcjonariusze z CBŚP z Białegostoku. W mieszkaniach zatrzymanych znaleziono między innymi nielegalną broń, narkotyki oraz pieniądze – zabezpieczono je na poczet przyszłych kar. Prokurator przedstawił im zarzut za podżeganie do podpalenia klubu.

 

ZOBACZ: Chcieli uprowadzić przedsiębiorcę dla okupu. Przygotowali złote maski 


Tego samego dnia policjanci zatrzymali jeszcze 28-latka podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, podpalenie oraz usiłowanie rozboju. Mężczyzna był poszukiwany czterema listami gończymi.


Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie