Kolejne ataki izraelskie na Strefę Gazy

Świat
Kolejne ataki izraelskie na Strefę Gazy
PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN
Wymiana uderzeń trwa mimo obowiązującego od 2 dni rozejmu

Armia izraelska poinformowała w sobotę rano o dokonaniu kolejnych uderzeń na Strefę Gazy w odwecie za ostanie ataki rakietowe ze Strefy na terytorium Izraela. Wymiana uderzeń trwa mimo obowiązującego od 2 dni rozejmu.

Według opublikowanego komunikatu dowództwa izraelskiego sobotnie ataki nie były wymierzone w cele Islamskiego Dżihadu, ale sprawującego władzę w Gazie Hamasu. Poprzednio w tym tygodniu cele Hamasu nie były atakowane.

 

W oświadczeniu przekazanym za pośrednictwem internetowego komunikatora WhatsApp, dowództwo izraelskie poinformowało, że "dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy zostały przechwycone przez system antyrakietowy Żelazna Kopuła".

 

ZOBACZ TEŻ: Izrael wznowił ataki w Strefie Gazy. Mimo uzgodnionego zawieszenia broni

 

Według źródeł w palestyńskich służbach bezpieczeństwa ataki izraelskie były wymierzone w dwa obiekty Hamasu w północnej, gęsto zaludnionej, części Strefy. Miały one spotkać się z ripostą.

 

Ostatnią falę wymiany wzajemnych ataków spowodował precyzyjny nalot lotnictwa izraelskiego z ub. wtorku, w rezultacie którego zginął jeden z dowódców Islamskiego Dżihadu Abu Al-Atta oraz jego żona. Izrael oskarżał go o dokonanie i planowanie szeregu aktów terrorystycznych. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie