19 młodych solistów podczas "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German"

Kultura
19 młodych solistów podczas "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German"
"Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German"

Podczas szóstej edycji "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German" wystąpi 19 młodych solistów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Armenii. Koncert Galowy odbędzie się 18 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Koncert składa się z dwóch części: w części konkursowej wystąpi 9 solistów a w części pozakonkursowej wystąpi 10 solistów, laureatów poprzednich edycji. Solistom będzie towarzyszyć (już po raz trzeci) Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą Tomasza Labunia.

 

 

Video: przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Anny German

 

  

 

PRZECZYTAJ: Gratka dla melomanów. XVI Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku

 

Popularyzacja twórczości i promocja młodych

 

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu, który odbywa się od 2014 roku, jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German oraz promocja młodych artystów z krajów, z którymi związane było życie i twórczość Anny German.

 

Liga zrealizowała już pięć edycji tego Festiwalu poświęconego przypomnieniu i propagowaniu twórczości Anny German.

 

Anna German urodziła się w 1936 roku w miasteczku Urgencz w Uzbekistanie. Po wojnie w 1946 roku, razem z mamą i babcią przyjechały do Polski. Polska stała się jej ojczyzną. W 1964 roku, po wykonaniu "Tańczących Eurydyk" na Festiwalach w Opolu i Sopocie rozpoczęła się jej wielka popularność i międzynarodowa kariera artystyczna.

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie