"Po porostu jaja pan sobie robi". Kłótnia Kowalskiego z Berkowiczem o hajlowanie

Polska
"Po porostu jaja pan sobie robi". Kłótnia Kowalskiego z Berkowiczem o hajlowanie
Polsat News
Posłowie Konfederacji, Konrad Berkowicz i Dobromir Sośnierz, na zdjęciu z uniesionymi rękami w geście hitlerowskiego postrowienia

- Gardzę poglądami nazizmu hitlerowskiego, wszystkim, co się z tym wiąże, i socjalizmem - przekonywał poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, komentując zdjęcie, na którym wyciąga rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia. Dodał, że nie ma za co przepraszać. - W Polsce nie wolno takich rzeczy robić. Niech pan przeprosi - krzyczał do posła Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Zdjęcie, na którym posłowie Konfederacji Konrad Berkowicz i Dobromir Sośnierz wyciągają rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia, zostało wykonane przed wielu laty. Teraz pojawiło się w internecie i wywołało wiele komentarzy. Wielu internautów uznało, że posłowie powinni przeprosić. 

 

Dobromir Sośnierz wyjaśniał w czwartek, że to były "wygłupy na zlocie wolnościowej młodzieżówki". - Możemy sobie pozwolić na takie żarty, jak nikt inny - dodał. Zapewniał, że to było "prześmiewcze zdjęcie", a posłowie Konfederacji "nie mają żadnych wspólnych poglądów z Hitlerem".

 

ZOBACZ: Papież: odradza się prześladowanie Żydów. To nie jest chrześcijańskie

 

W piątek w "Polityce na Ostro" podobnie tłumaczył swoją wyciągniętą dłoń drugi z obecnych na zdjęciu posłów - Konrad Berkowicz. - Gardzę poglądami nazizmu hitlerowskiego, wszystkim, co się z tym wiąże, i socjalizmem - mówił Berkowicz. - Zawsze prezentowałem poglądy wolnościowe - dodał. 

 

Berkowicz nie przeprosi, bo nie hajlował jako poseł

 

Poseł Konfederacji przekonywał, że zdjęcie trzeba dobrze interpretować. Pokazał przy tym fotografię Roberta Biedronia (Wiosna), na który miał wyciągniętą dłoń. 

 

- Manipulacja. Kpina - zaprotestowała Anna Maria Żukowska z SLD. 

 

Konrad Berkowicz nie zgodził się z nią. Zaczął pokazywać zdjęcia "Kabaretu Moralnego Niepokoju" i kabaretu 'Limo". Mówił, że jego zdjęcie nie było związane z działalnością publiczną. - To było zdjęcie prywatne - stwierdził Berkowicz dodając, że nie przeprosi, bo "nie zrobił tego jako poseł".  

 

WIDEO: "Manipulacja". Protestowała Anna Maria Żukowska, kiedy Konrad Berkowicz pokazał zdjęcie Roberta Biedronia.

  

 

ZOBACZ: Papież: niektóre wystąpienia polityków przypominają to, co mówił Hitler

 

Zapytany, czy ich (obecnych posłów Konfederacji) zdjęcie było związane z działalnością kabaretową, odparł: - Tak! My wtedy, widać to wyraźnie na zdjęciu, prześmiewaliśmy ideologię narodowo-socjalistyczną. 

 

"Niech pan przeprosi" vs. "macie wiele wspólnego z narodowymi socjalistami"

 

- Niech pan przeprosi. W Polsce takich rzeczy nie wolno robić! - zaczął krzyczeć Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. - Niech pan nie krzyczy, niech pan przeprosi! Jest mi wstyd, że to teraz zobaczyłem. Niech pan dyrdymałów nie opowiada. Pan po prostu jaja sobie tutaj ze wszystkich robi. Niech się pan nie kompromituje - apelował Kowalski do Berkowicza. 

 

- Pan walczy z komunistami? Postkomucha dajecie na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Pan jest obłudny. Boicie się tego gestu, bo macie wiele wspólnego z narodowymi socjalistami - odpowiedział Konrad Berkowicz.

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

grz/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie