Schetyna o stracie w wyborach na lidera PO: nie mówię "nie"

Polska
Schetyna o stracie w wyborach na lidera PO: nie mówię "nie"
PAP/Leszek Szymański
Schetyna nie wyklucza startowania w wyborach na lidera PO

- Nie mówię "nie" w sprawie startu w wyborach na lidera Platformy Obywatelskiej, bo to kwestia odpowiedzialności - podkreślił w czwartek obecny szef PO Grzegorz Schetyna. - PO jest partią na wskroś demokratyczną i wszyscy członkowie decydują w tej sprawie. Wierzę, że podejmą dobrą decyzję - dodał.

Schetyna w Radiu Zet został zapytany, czy przewaga opozycji w Senacie i objęcie przez senatora KO Tomasza Grodzkiego stanowiska marszałka Senatu wzmocniło jego pozycję w partii.

 

- Wzmocniło opozycję, wzmocniło PO, wzmocniło Koalicję Obywatelską, wzmocniło mnie także, dlatego że pomysł i koncepcja, o którym mówię od czterech lat, że trzeba integrować opozycję, że trzeba budować szersze porozumienie niż tylko partyjne, daje efekt - powiedział lider PO.

 

"To kwestia odpowiedzialności"

 

Na pytanie, czy w związku z tym wystartuje w wyborach na szefa partii, Schetyna odparł, że decyzje przekaże po tym, gdy zamknie proces wskazania kandydata formacji na prezydenta. Dopytywany, czy nie mówi w tej sprawie "nie", stwierdził: nie mówię "nie", dlatego że to jest kwestia odpowiedzialności.

 

- Nie mogę zostawić wszystkiego i powiedzieć: to mnie nie interesuje, przegraliśmy wybory do Sejmu, wprawdzie wygraliśmy do Senatu, ale ja muszę to komuś zostawić i szukam tego kogoś, komu to przekażę - powiedział Schetyna.

 

ZOBACZ: Zdrojewski: jeżeli Schetyna wystartuje, będę jego konkurentem

 

"PO jest na wskroś demokratyczna"

 

Podkreślił, że jego partia jest "na wskroś demokratyczna". - Wszyscy członkowie decydują, kto jest jej przewodniczącym na cztery lata, i wierzę w ich mądrość, i wierzę, że podejmą dobrą decyzję - zaznaczył.

 

Wybory przewodniczącego PO - zgodnie z decyzją zarządu partii - mają się odbyć w terminie przewidzianym przez statut partii, a więc na początku przyszłego roku, kiedy zakończy się kadencja Schetyny.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie