Będzie drugi sezon "Wiedźmina". Zaplanowano już premierę

Kultura
Będzie drugi sezon "Wiedźmina". Zaplanowano już premierę
Netflix.com/Wiedzmin

Fani "Wiedźmina" zacierają ręce. Netflix ogłosił, że powstanie kolejny sezon najnowszego serialu na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Premiera drugiego sezonu planowana jest na 2021 rok, ale prace nad produkcją rozpoczną się na początku przyszłego roku w Londynie. Drugi sezon będzie składał się z ośmiu odcinków.

- Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada - mówi showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich. Premierę pierwszego sezonu zaplanowano na 20 grudnia.

 

"Los jest przesądzony"

 

Producentami wykonawczymi drugiego sezonu będą Lauren Schmidt Hissrich, Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko. Wkrótce pojawią się informacje na temat reżyserów oraz innych członków obsady.

 

Netflix.com/Wiedzmin

 

Serial "Wiedźmin" oparty jest na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego. To opowieść o przeznaczeniu i rodzinie.

 

Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

 

ZOBACZ TEŻ: Na to czekali wszyscy fani "Wiedźmina". Nowy zwiastun i data premiery serialu Netflixa

 

 

Obsada

 

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill, a w pozostałych głównych rolach wystąpią Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan jako Ciri.

 

Netflix.com/Wiedzmin

W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring  jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Millie Brady jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara oraz Anna Shaffer jako Triss.

pgo/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie