Afera w Rosji. W procesie o narkotyki zaginął dowód - kot przemytnik

Świat
Afera w Rosji. W procesie o narkotyki zaginął dowód - kot przemytnik
Ministry of the Interior
Kot został przejęty i uznany za dowód rzeczowy

Podczas toczącego się w Rosji procesu dotyczącego przemycenia narkotyków do kolonii karnej przy pomocy kota zaginęło zwierzę, które zostało użyte do tego procederu. Adwokaci twierdzą, że kot został podmieniony i oskarżają prokuraturę o fałszowanie dowodów.

Proces toczy się od dłuższego czasu przed sądem w obwodzie tulskim. Oskarżonym jest jeden z więźniów kolonii karnej, który - według śledczych - planował z pomocą swoich znajomych użyć kota do przenoszenia w obroży narkotyków do kolonii karnej.

 

Znajomi więźnia zostali zatrzymani, gdy wraz ze zwierzęciem podjechali autem do ogrodzenia kolonii karnej. Kot został przejęty i uznany za dowód rzeczowy "koloru szaro-biało-czarnego". Umieszczono go w miejscowym mini-zoo.

 

Podmieniony kot

 

Jednak gdy obrońcy zażądali okazania dowodów rzeczowych - samochodu, obroży i kota, okazało się, że zwierzę zaginęło. Adwokaci chcieli przeprowadzić eksperyment śledczy i sprawdzić zachowanie kota bez obroży, a także jego wagę bez zarekwirowanych - według śledczych - narkotyków.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Fale wyrzuciły na ląd zawiniątka z kokainą. Władze zamykają plaże

 

W poniedziałek strona oskarżenia zaprezentowała kota w sądzie, jednak okazało się, że przyniesiony przez prokuratora okaz jest innej maści niż domniemany "kurier narkotykowy". Ów właściwy kot miał wszystkie cztery łapy i nos białe, a do sądu przywieziono kota, którego przednia lewa łapa i nos są w paski - oświadczył adwokat Dmitrij Sotnikow.

 

Adwokat zarzucił prokuraturze fałszowanie dowodów, po czym sędzia ogłosił w procesie przerwę do 14 listopada.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie