Prezes PKO BP szefem Solidarności Walczącej

Polska
Prezes PKO BP szefem Solidarności Walczącej
wikipedia/ newsrm.tv
Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO Banku Polskiego

Nadzwyczajne Walne Zebranie członków stowarzyszenia Solidarności Walczącej wybrało w sobotę Zbigniewa Jagiełłę na przewodniczącego antykomunistycznej organizacji założonej przez Kornela Morawieckiego.

Wyboru nowego przewodniczącego dokonano w minioną sobotę.

 

Portal "Niezależna" przypomniał, że Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO Banku Polskiego. W czasach PRL był działaczem Solidarności Walczącej.

 

ZOBACZ: "Bohater", "był legendą za życia". Politycy o Kornelu Morawieckim

 

Uczestnik demonstracji i starć z ZOMO

 

"Wiosną 1982 wraz z Dariuszem Kędrą był współinicjatorem powołania Młodzieżowego Ruchu Oporu »Solidarności« (MROS); uczestnik demonstracji i starć z ZOMO na ulicach Wrocławia, m.in. 31 sierpnia 1982, kiedy wraz z innymi członkami MROS stawiał zorganizowany, czynny opór atakującym manifestantów siłom milicyjnym. Od grudnia 1982 redaktor, drukarz i współorganizator kolportażu niezależnego pisma MROS »Wolna Polska«"- podał portal niezalezna.pl.

 

Portal napisał, że Jagiełło w marcu 1983 r. współorganizował, popartą przez SW, opozycyjną demonstrację we Wrocławiu. W 1984 r. współtworzył podziemną strukturę, która wydawała niezależne pismo "Solidarność Młodzieży". Był jego redaktorem, drukarzem i kolporterem. W 1985 r. zainicjował przystąpienie MROS do SW i przekształcenie organizacji w Młodzieżowy Ruch Oporu Solidarności Walczącej.

 

Jagiełło - wskazał portal "Niezależna.pl" - od 1985 r. działał w podziemnych strukturach SW. Od 1988 r. był członkiem Komitetu Wykonawczego SW i współredaktorem głównego wydania niezależnego dwutygodnika "Solidarność Walcząca".

red/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze