Hongkong. Mężczyzna oblany benzyną i podpalony [DRASTYCZNE WIDEO]

Świat
Hongkong. Mężczyzna oblany benzyną i podpalony [DRASTYCZNE WIDEO]
PAP/EPA/Jerome Favre
Protesty w Hongkongu

Nagranie dokumentujące najprawdopodobniej sprzeczkę demonstrantów z przeciwnikiem protestów w Hongkongu opublikowano w mediach społecznościowych. Mężczyzna, który - jak napisano - krytykował masowe zamieszki i demonstracje, został oblany łatwopalną substancją, a następnie podpalony.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscu gdzie gromadzili się protestujący. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna i zaczął im głośno coś mówić.

 

Płonął jak pochodnia

 

"Człowiek, który otwarcie nie zgadzał się z radykalnymi protestującymi, został oblany przez uczestników zamieszek benzyną i podpalony" - napisano na Twitterze.

 

Uwaga! Drastyczne wideo:

 

 

Poszkodowany przebywa w szpitalu. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

Policja postrzeliła demonstranta

 

Również w poniedziałek hongkońska policja postrzeliła uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

 

Protesty odbywały się w wielu miejscach regionu, w tym na kampusach uczelni wyższych. Demonstranci dokonywali aktów wandalizmu na stacjach metra i zakłócili pracę niektórych linii, rzucając przedmioty na tory.

 

Według zarządu sieci metra protestujący rzucili również dwa koktajle Mołotowa wewnątrz pociągu, ale ogień został szybko ugaszony.

las/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie