Dzień Singla w Chinach. Rekordowa sprzedaż, promocje na AliExpress

Biznes
Dzień Singla w Chinach. Rekordowa sprzedaż, promocje na AliExpress
pixabay.com/ StockSnap
Chińscy potentaci e-handlu Alibaba oraz platforma JD.com zarobiły blisko 70 mld dol. ze sprzedaży w Dzień Singla

Chińscy potentaci e-handlu Alibaba oraz platforma JD.com zarobiły blisko 70 mld dol. ze sprzedaży w Dzień Singla - podała we wtorek agencja AP. Sprzedawcy internetowi notują tego dnia najwyższe obroty, dzięki oferowaniu korzystnych rabatów .

Dzień Singla początkowo obchodzony był jako święto chińskich panien i kawalerów, czyli zdeklarowanych singli, jako alternatywa dla walentynek. Od 2009 roku za sprawą grupy Alibaba stał się też "handlowym eldorado".

 

W poniedziałek, 11 listopada, sprzedawcy internetowi oferowali internautom rabaty na towary od smartfonów, przez piwa rzemieślnicze po pakiety medyczne - wskazuje agencja.

 

ZOBACZ: Kobiety dominują w uzależnieniu od zakupów, mężczyźni - od hazardu

 

"Zaciskają pasa"

 

Jak podała AP, sprzedaż za pośrednictwem platform grupy Alibaba wyniosła w ciągu 24 poniedziałkowych godzin 268,4 mld juanów (równowartość 38,3 mld dol.), a DJ.com - 204,4 mld junaów (29,1 mld dol.).

 

"Detaliści odetchnęli tego dnia z ulgą. Na co dzień zmagają się bowiem z malejącym popytem, bo chińscy konsumenci zaciskają pasa, obawiając się spowolnienia wzrostu gospodarczego i wojny handlowej z Waszyngtonem" - napisano.

 

Szybki rozwój handlu elektronicznego w Chinach to wynik, jak wskazała agencja, m.in. braku tradycyjnych sieci detalicznych oraz promowania przez chińskie władze korzystania z internetu do prowadzenia interesów. W rezultacie kraj ten ma największą populację online z ponad 800 milionami użytkowników internetu.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie